Tanzania

Turystyczna ucieczka przed zimą – gorące miejsca za rozsądną cenę.

Tanzania

Tanzania jest kolejnym miejscem Naszej ucieczki przed uporczywą, polską zimą. Z pewnością nie jest to najpopularniejszy kierunek turystyczny – ale to właśnie w tym tkwi jego piękno. W Tanzanii zobaczymy prawdziwą czarną Afrykę. Przepiękne widoki, majestatyczne zwierzęta i niezwykłe tereny górskie – to jedynie namiastka atrakcji, które czekają na ciekawych świata podróżników. Co prawda oferty większości biur turystycznych są przeważnie dość dużym wydatkiem. Jednak coraz częściej możemy znaleźć oferty w atrakcyjnych przedziałach cenowych. Tygodniowy wypoczynek w Tanzanii może kosztować od 5 tysięcy złotych.

Pogoda w Tanzanii

W styczniu i lutym możemy zanotować przelotne opady. Jednak temperatury są bardzo atrakcyjne i wahają się pomiędzy 29, a 350C. Słońce świeci przez 8-9 godzin, a na plażach panują wymarzone warunki pogodowe. Temperatura wody może osiągać nawet 300C.

Warto zobaczyć

Tanzania obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Oprócz pięknych plaż i niesamowitych podróży w głąb czarnego lądu warto też zobaczyć trzy, najbardziej popularne miejsca:

  • Park Narodowy Serengeti – podróż do tego miejsca daje Nam niepowtarzalną możliwość zobaczenia wspaniałych, afrykańskich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas wycieczki po Serengeti będziemy mogli zobaczyć między innymi: majestatyczne lwy, ogromne słonie, nosorożce, krokodyle, a nawet gepardy.
  • Arusha – jest pięknym miastem, z wyjątkowymi budowlami z czasów kolonialnych. Miasteczko przeważnie stanowi bazę do podróży na safari.
  • Moshi – to maleńkie miasto położone u stóp ogromnego masywu górskiego Kilimandżaro. Jest to miejsce niezwykłe pod wieloma względami. Do Moshi przybywają miłośnicy najpiękniejszych widoków, a także entuzjaści wspinaczki górskiej. Warto wiedzieć, iż to właśnie z tego miasta wyruszają największe wyprawy na szczyt.

Informacje praktyczne

Przed podróżą do Tanzanii musimy zaszczepić się przeciw żółtej febrze. Pamiętajmy, że opieka szpitalna w tym kraju jest na dość niskim poziomie, zatem w trakcie wycieczki warto zastosować wszelkie środki ostrożności. Zalecane jest spożycie jedynie znanych potraw z kukurydzy czy pieczonego mięsa. Specjały tanzańskiej kuchni może są i smaczne, jednak czasem źle wpływają na Nasze nieprzystosowane, europejskie żołądki.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.