Maroko

Turystyczna ucieczka przed zimą – gorące miejsca za rozsądną cenę.

Maroko

W czwartej części cyklu uciekamy wprost do Maroka –wyjątkowego, orientalnego raju na ziemi. Owe miejsce obfituje w niecodzienne krajobrazy, przepiękne zabytki oraz orientalne atrakcje. Z pewnością warto odwiedzić Maroko w okresie luty-kwiecień. Nie jest to jeszcze szczyt sezonu, zatem wycieczka będzie znacznie tańsza. Obecne ceny tygodniowych wycieczek do Marrakeszu czy Agadiru są bardzo niskie i wynoszą od 1700zł.

Warunki pogodowe

Podczas gdy za naszymi oknami smaga śnieg i mróz, w Maroku panują bardzo przystępne warunki pogodowe. Obecnie trwa tam jeszcze pora deszczowa, a temperatury są niższe. Oznacza to, że temperatura powietrza waha się pomiędzy 18, a 250C. Z dnia na dzień przybywa też dni słonecznych. Jedyną niedogodnością mogą być wyższe spadki temperatur w nocy (ok. 7-150C). Temperatury wody jeszcze utrudniają kąpiele, zatem okres pomiędzy lutym a kwietniem będzie idealny dla podróżników, którzy lubią zwiedzanie oraz aktywny wypoczynek w ciągu dnia.

Magia Agadiru

Agadir jest jednym z tych miejsc, w których możemy wypoczywać o każdej porze roku. Jest to wspaniała okazja na posmakowanie orientalnych przysmaków i zaznajomienie się z lokalnymi, unikalnymi tradycjami kulturowymi. Agadir jest wręcz stworzony dla aktywnych, ciekawskich podróżników. Znajdziemy tam tak wiele interesujących miejsc, że nasze wczasy z pewnością będą nasycone atrakcjami. Życie tego wyjątkowego miasta koncertuje się w centrum – na ulicy Boulevard du 20 Aout. Znajdziemy tu wyjątkowe sklepy z orientalnymi pamiątkami, małe klimatyczne kawiarenki, a także sklepy z marokańskimi rękodziełami. Poza centrum znajduje się wyjątkowy fort obronny oraz bardzo ciekawe muzeum. Uwagę podróżników przykuwają też zielone płuca miasta. Są to dwa wyjątkowe obiekty: piękny kompleks ogrodowy Cardin de Olhao oraz Park Narodowy Sus-Massa. Przechadzka po parku jest okazją do zobaczenia rzadkich gatunków marokańskich zwierząt (np. flamingów).

Urokliwy Rabat

Rabat jest kolejnym marokańskim miastem, do którego możemy się udać o każdej porze roku. Owe miasto zadziwia bogactwem architektonicznym i wielowątkową historią. Co prawda, Rabat powstał w XVII wieku, jednak zobaczymy w nim zabytki pochodzące jeszcze z czasów starożytnych rzymian. Ogromną popularnością cieszy się też wyjątkowy pałac królewski, będący pozostałością po muzułmańskich Marokańczykach. Miasto oferuje turystom wiele różnorodnych atrakcji, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jest to typowe miasto turystyczne, dlatego znajdziemy w nim spokój oraz wytchnienie. Życie Rabatu toczy się swoim naturalnym, powolnym tempem i sprzyja naszemu zimowemu wypoczynkowi.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.