Dominikana

Turystyczna ucieczka przed zimą – gorące miejsca za rozsądną cenę.

Dominikana

Dominikana jest kolejnym pięknym miejscem na ziemi, które warto odwiedzić podczas Naszej kalendarzowej zimy. Podróż na Dominikanę jest niesamowitą okazją na poznanie wyjątkowego, karaibskiego temperamentu, popływanie w błękitnej wodzie oraz zobaczenie na własne oczy przepięknych widoków, które zazwyczaj oglądamy jedynie w telewizji. Czterodniowa, dwuosobowa wycieczka na Dominikanę będzie wydatkiem rzędu 6-7 tysięcy złotych.

Pogoda na Dominikanie

Na Dominikanie niemal zawsze utrzymują się wysokie temperatury powietrza. Warto jedynie sprawdzić, czy w czasie Naszego wyjazdu nie wypada pora deszczowa (od maja do września). Najlepszym czasem na Naszą podróż jest okres od listopada aż do marca – czyli czas na który przypadają w Polsce największe mrozy i intensywne opady śniegu. Temperatura wody na Dominikanie powinna się wtedy wahać pomiędzy 26, a 29 stopni. Na niebie świeci piękne słońce, a temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 23 stopni.

Ciekawe miejsca

Dominikana jest bardzo zróżnicowana pod względem ukształtowania terenu. Z pewnością nie ma w niej miejsca na nudę. W sercu królują tereny górzyste, a także przepiękna, tropikalna roślinność. Z kolei przy linii brzegowej rozciągają się rajskie plaże, okalane niezwykle czystą, turkusową wodą. Do wartych uwagi miejsc należy zaliczyć:

Puerto Plata – rejon leżący na północy kraju, wyposażony w niezwykłą (jedyną na Dominikanie) kolejkę liniową. Nieopodal znajdują się także wyjątkowe wodospady będące gratką dla miłośników mocnych wrażeń. Ostatnio bardzo popularna stała się wspinaczka na górę, oraz kontrolowane skoki wprost ze szczytu wodospadu.

Santa Bárbara de Samaná – to wyjątkowe miejsce, będące gratką dla miłośników plażowania. Zobaczymy tu niesamowite widoki, wspaniałe plaże oraz całe kompleksy rekreacyjne. Tereny są porośnięte przez wyjątkowe gaje palmowe oraz tropikalne rośliny. Na terenie Santa Bárbara de Samaná możemy też zobaczyć unikalne, endemiczne gatunki zwierząt, które przyciągają badaczy z całego świata.

Punta Cana – to ostatni na naszej liście, ale i najpopularniejszy rejon Dominikany. Posiada najlepsze zaplecze hotelowe i jest szczególnie chętnie odwiedzany przez podróżników z całej europy. Punta Cana posiada szereg przepięknych plaż z których chyba najsłynniejszą jest Bavaro Beach (często wymieniana jako jedna z dziesięciu najpiękniejszych plaż na całym świecie).

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.