24 – 30.09.2023 r.

30.09.2023 r. – sobota

  • Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z którego wynika, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny pomimo wiedzy nie podjął żadnych działań zmierzających do wycofania części szczepionek, w odniesieniu do których stwierdzono wady jakościowe, w tym zagrażające życiu i zdrowiu. W konsekwencji podano 117 600 dawek takich szczepionek przeciwko Covid-19„.

27.09.2023 r. – środa

  • Senator Krzysztof Brejza ujawnia kolejną aferę PIS. Pomimo embarga na węgiel z Rosji, miliony ton surowca przypływa do Polski z rosyjskich portów. Został zaprezentowany film dokumentujący wpłynięcie statku z rosyjskim węglem do portu w Szczecinie.

26.09.2023 r. – wtorek

  • Stołeczny Sąd Okręgowy zakazał Zbigniewowi Ziobrze wypowiadać się na temat Agnieszki Holland w kontekście porównania jej twórczości zwłaszcza po premierze filmu „Zielona granica” do reżimów. Minister sprawiedliwości odniósł się do wyroku niezawisłego sądu, twierdząc iż jest to przykład zaangażowanie się sądów w kampanię Donalda Tuska.

24.09.2023 r. – niedziela

  • Były premier Donald Tusk spotkał się z wyborcami w Mińsku Mazowieckim. Zaprosił wyborców na Marsz Miliona Serc – „Wystarczy tylko przyjechać do Warszawy za tydzień, a dwa tygodnie później tylko zagłosować i marzenie o władzy, która szanuje obywateli stanie się rzeczywistością„. Na pytanie o 13 i 14 emeryturę Lider PO wyjaśnił: „Nie idziemy do wyborów po to, żeby komuś coś zabrać. Chcemy wprowadzić oczywisty, ludzki porządek.” ogłosił także „dwukrotną waloryzację emerytur w ciągu roku, jeśli inflacja przekroczy 5 proc.
  • Szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser zapowiada wprowadzenie stałych kontroli na granicy z Polską. Powodem decyzji ma być wzrastająca liczba imigrantów z Azji i Afryki sprowadzanych przez polskie MSZ. Polskę w Europie postrzega się jako nowe centrum przerzutu nielegalnych imigrantów do Niemiec.
  • Na spotkanie wyborcze z Jarosławem Kaczyńskim w Szczecinie nie wpuszczono obserwatorów OBWE z Norwegii i Irlandii. Obserwatorzy przyglądają się kampanii wyborczej i wyborom parlamentarnym w Polsce.
  • Wracając z Kanady i USA, prezydent Wołodymyr Zełenski zatrzymał się w Lublinie. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe polskim wolontariuszom: Damianowi Dudzie i Biance Zalewskiej. Nie doszło jednak do spotkania z polskimi władzami. Były prezydent Bronisław Komorowski podsumował wydarzenie słowami „Jeżeli się nie spotkał z władzami, to znaczy, że przygotowuje politykę ukraińską do zmiany politycznej w Polsce„.
  • W związku z nagłośnieniem w mediach skandalu obyczajowego w kościele w Dąbrowie Górniczej, gdzie księża zorganizowali orgię z udziałem męskiej prostytutki, ordynariusz sosnowiecki bp Grzegorz Kaszak skierował list do księży w diecezji w którym pisze: „Reakcją na popełnione zło musi być pokuta”. Przypomnijmy, podczas orgii jeden z uczestników zasłabł na skutek przedawkowania środków na potencję. Księża nie chcieli udzielić pomocy mężczyźnie oraz wpuścić ratowników medycznych, musiała interweniować policja.
  • Na Gali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie zabrakło poparcia i wsparcia dla Agnieszko Holland. Aneta Brzozowska (charakteryzatorka „Kosa”) odbierając nagrodę powiedziała „Bądźmy solidarni z Agnieszką Holland„. Mieczysław Struk -Marszałek województwa pomorskiego wręczając jedną z nagród dodał „Cieszę się z sukcesów polskiego kina, zarówno w Gdyni, jak i w Wenecji.” Marcin Lenarczyk – dźwiękowiec nagrodzony za film „Sny pełne dymu” skomentował rządową nagonkę na film Agnieszki Holland „Zielona Granica” słowami: „Chciałem zwrócić uwagę na to, że skandaliczne jest zachowanie naszego rządu i to co się dzieje na granicy, co się ostatnio działo z Ukrainą jest skandaliczne i niebezpieczne. Kochajmy kino!„.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.