01 – 07.10.2023 r.

07.10.2023 r. – sobota

  • W godzinach rannych Hamas zaatakował państwo Izraelskie. Ostrzał trwa od godz. 6.30 czasu miejscowego (5.30 w Polsce). W kierunku Izraela wstrzelono kilka tysięcy rakiet. Izrael okazał się całkowicie zaskoczony atakiem. Eksperci zagraniczni wskazują, na powiązania Hamasu z Moskwą, twierdząc że za działaniami Palestyńczyków stoi Rosja.

06.10.2023 r. – piątek

  • Odbędzie się debata wyborcza z udziałem liderów partii. Udział zapowiedział Donald Tusk z Koalicji Obywatelskiej, Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi, Krzysztof Bosak z Konfederacji. Lewicę będzie reprezentować jedyna kobieta – Joanna Scheuring-Wielgus. Jarosław Kaczyński bał się stanąć w szranki z Donaldem Tuskiem, wytypował w swoim zastępstwie premiera Mateusza Morawieckiego. Debata ma się odbyć 9 października o 18:30. Będzie transmitowana przez TVP.

01.10.2023 r. – niedziela

  • Punktualnie w południe w Warszawie rozpoczął się Marsz Miliona Serc. Według szacunków przybyło do Stolicy od 800 tyś. do 1 mln ludzi. Donald Tusk przyrzekł zebranym, że nie tylko zwyciężymy, rozliczymy, naprawimy krzywdy ale także pojednamy. Ślubował zakończenie wojny polsko-polskiej, dzień po wyborach.
  • Andrzej Duda wziął udział w Paradzie Pułaskiego największym święcie Polaków mieszkających w Nowym Jorku. W trakcie przemówienia prezydent został wygwizdany, zebrani skandowali – „Będziesz siedział!”, „Konstytucja!”, „Wolna Polska!”, „Długopis!”, „Demokracja!”.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.