Waikiki Beach na Hawajach

Waikiki Beach jest wyjątkowo piękną, rajską plażą, która leży na południowym wybrzeżu wulkanicznej wyspy Oʻahu. Jest to trzecia co do wielkości wyspa archipelagu Hawajów. Otoczona przez wody oceanu spokojnego stanowi atrakcję dla turystów z całego świata.

Co zobaczymy na Waikiki Beach?

Wypoczynek na Waikiki Beach różni się od wypoczynku w innych rejonach archipelagu Hawajów. Krystalicznie czysta woda i ciepły, jasny piasek są tutaj otoczone przez szereg luksusowych hoteli oraz drogich restauracji. Cała okolica zdaje się być turystycznym sercem Hawajów.

Leżąc na plaży możemy podziwiać wyjątkowy, nieaktywny wulkan o nazwie Diamond Head. Jego charakterystyczny, unikalny wygląd sprawia, że stał się znakiem rozpoznawczym wyspy, Jeśli znudzi Nam się przebywanie na plaży, możemy udać się na szczyt tego nieczynnego olbrzyma. Co prawda, duży fragment stożka jest niedostępny dla turystów, jednak przepiękne widoki ze szczytu są doskonałą rekompensatą. Warto wspomnieć, że ze szczytu Diamond Head rozciąga się widok na pobliską plażę Waikiki Beach oraz na większość przybrzeżnego Honolulu. Ze stożka można także podziwiać wyjątkową, karaibską roślinność, która wygląda niezwykle efektownie.

Raj dla surferów

Waikiki Beach jest jedną z najpopularniejszych plaż przeznaczonych dla surferów. Niemal połowa jej powierzchni jest oddzielona specjalnie dla entuzjastów tego sportu. Płytki brzeg oraz wyjątkowo długie oraz wysokie fale sprawiają, że Waikiki Beach jest chętnie odwiedzana przez sportowców z całego świata. To tutaj odbywają się najważniejsze zawody surfingowe. Na brzegach nie brakuje też instruktorów, którzy za niewielką opłatą udzielają podstawowych lekcji surfingu.

Rozrywka na plaży

Na plaży Waikiki nigdy nie jest cicho. Często odbywają się tu wspaniałe koncerty i widowiska artystyczne. Szczególnie często prowadzone są wyścigi kajaków, zawody surfingowe oraz pokazy tańca hula. Od kilkunastu lat na Waikiki Beach organizowany jest ogromny festiwal filmowy – Sunset on the Beach. Oglądanie filmów przy zachodzącym słońcu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów oraz mieszkańców wyspy.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.