Negril na Jamajce

W dziewiątej części cyklu podróży po najpiękniejszych plażach świata wędrujemy do pięknego miasta turystycznego – Negril. Jest to wyjątkowo urocza miejscowość, która leży na zachodnim wybrzeżu Jamajki. Jej cechą rozpoznawczą są wyjątkowo piękne plaże, które łączą się z morzem karaibskim. Życie mieszkańców Negril toczy się na plażach lub w bardzo bliskiej odległości od kurortów wypoczynkowych. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to wyjątkowo długie miasto, które rozciąga się na ponad 16 kilometrowym paśmie wybrzeża.

Co zobaczymy na plażach Negril?

Jedną z najdłuższych i najpiękniejszych plaż u wybrzeży miasteczka Negril jest Long Bay. Jej długość dochodzi do 12 kilometrów. Znajdziemy tu permanentnie czystą wodę, białawy piasek oraz unikalną roślinność. Long Bay szczyci się najlepszym zapleczem turystycznym. Nieopodal tej plaży znajdują się zarówno luksusowe hotele jak i małe pensjonaty. Dużym atutem tego miejsca jest fakt, że plaża nie jest zbyt mocno zatłoczona. Na Long Bay chętnie przybywają turyści, którzy pragną odpocząć w ciszy i spokoju.

Nieopodal południowej części plaży znajdują się wysokie klify, które przyciągają turystów o mocnych nerwach. Jedno z najwyższych wzniesień nazwano mianem skały skoczków. Śmiałkowie skaczą z niej wprost do morskich wód. Skoki są niezwykle widowiskowe. Nieopodal wybudowano popularną kawiarnie Rick’s Cafe, która znajduje się na 40 metrowym wzniesieniu. Taras kawiarni przedstawia wspaniały widok na całą okolicę, a w tym na skałę skoczków.

Plażowe atrakcje

Plaże Negril oferują szereg atrakcji, typowych dla wysp nad morzem karaibskim. Ogromną popularnością cieszy się: rejs łodzią z przeszklonym dnem, wyprawy motorówkami oraz nurkowanie. Bez problemu możemy tu wypożyczyć kajaki oraz piękne żaglówki, którymi odpłyniemy daleko od lądu.

Gdy znudzi Nam się plaża

Miasteczko posiada jedno z najlepszych w okolicy zapleczy turystycznych. Po wypoczynku na plaży możemy skorzystać z licznych atrakcji, które czekają na podróżników. Bez problemu odnajdziemy pola golfowe, wypożyczalnie rowerów oraz piękne pola tenisowe. W pobliżu miasta wybudowano ogromy park wodny, który stanowi ciekawą atrakcję dla całych rodzin.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.