Oludeniz i Patara w Turcji

Turcja słynie z przepięknych, malowniczych plaż. Niektóre są piaszczyste, inne wysypane kamieniami. Jednak każda z nich to połączenie bogactwa natury z wyjątkowo łaskawą pogodą. W Turcji odnajdziemy wiele niezwykle ciekawych plaż, jednak szczególną uwagę turystów przyciągają Oludeniz i Patara. Z całą pewnością są to najpiękniejsze i najbardziej okazałe plaże całej riwiery tureckiej.

Rajska plaża Oludeniz

Plaża położona przy morzu śródziemnym, która została okrzyknięta mianem turkusowego wybrzeża. Woda przybiera tutaj niespotykany, turkusowy kolor, a biały piasek tylko podkreśla wyjątkowość całego regionu. Oludeniz harmonijnie łączy się z Błękitną Laguną i jest jednym z najcudowniejszych miejsc na całym świecie. Zobaczymy tu wyjątkowo uśmiechniętych, życzliwych mieszkańców i radosnych turystów. Okolica aż kipi od pozytywnej atmosfery. Wzdłuż całej plaży rozciąga się unikalna promenada z typowymi dla Turcji sklepikami i restauracjami serwującymi lokalne specjały. Okolice plaży Oludeniz od wielu lat są siedzibą miłośników paralotnictwa. Uważa się, iż jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania tego nietypowego sportu. Paralotniarze skaczą ze szczytu pobliskiej góry Babadag, a po udanym locie lądują wprost na plaży Oludeniz.

Dziewicza Patara

Jest równie piękna jak Oludeniz, jednak nie cieszy się aż tak dużą popularnością. Na piaskach ponad 12 kilometrowej plaży Patara odnajdziemy spokój i wypoczniemy z dala od tłoku cywilizacji. Turkusowa woda oraz biały piasek są tu otoczone przez wysokie góry i piękne wydmy, które tylko dodają plażowiczom poczucia prywatności. Co prawda na plaży Patara nie znajdziemy doskonale wyposażonych punktów turystycznych, jednak to właśnie w tym tkwi cały urok tego miejsca. Nieopodal plaży Patara znajduje się park narodowy. Dzięki temu czasem możemy tu podziwiać piękne i wyjątkowo rzadkie gatunki ptaków. Przechadzając się po plaży Patara możemy się też natknąć na miłośników jazdy konnej, kajakarzy oraz miłośników windsurfingu.

Kiedy wyruszyć w podróż na plaże Turcji?

Optymalnym czasem na podróż jest okres wiosenny i jesienny (kwiecień- czerwiec oraz przełom września i października). Panują wtedy idealne warunki dla plażowiczów oraz dla miłośników sportów wodnych.

/foto: www.freeimages.com / Ethan Wheatley/

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.