Plaże okalające wyspę Maui na Hawajach

Kolejna część cyklu to podróż do Maui – drugiej co do wielkości wyspy Hawajów. Na jej brzegach zobaczymy dziesiątki przepięknych, ciepłych plaż. Uroku dodaje piękna egzotyczna roślinność, którą spotykamy jedynie w tym rejonie świata. Na wyspie Maui znajduje się też duży, czynny wulkan Haleakalā. Jego szczyt niemal zawsze jest spowity przez bardzo gęste chmury.

Najpiękniejsze plaże na wyspie Maui

Na Maui znajdziemy wiele większych i mniejszych plaż. Niektóre z nich są pełne od turystów, zaś inne niemal całkowicie puste. Przy brzegach zobaczymy też ogrom urokliwych, maleńkich zatoczek. Najpopularniejszymi plażami na Maui są: Kapalua, Kamaole, Wailea oraz Lahaina. Nie sposób opisać ich unikatowego piękna i niepowtarzalnego charakteru. Każda z nich jest inna, jednak wszystkie posiadają szereg tych samych cech: krystalicznie czystą wodę, piaszczyste plaże oraz wysokie fale, które stanowią raj dla surferów. Ciekawą plażą jest także Ulua Beach. Jest znacznie mniej popularna niż Kapalua czy Kamaole jednak jest w niej coś wyjątkowego. To plaża, na której odpoczniemy od zgiełku i tłumów. Delikatne zagłębienie dna sprawia, że jest to jednocześnie jedna z najbezpieczniejszych plaż na całej wyspie.

Wyjątkowe miejsca do nurkowania

Podróż do Maui jest świetną okazją na naukę nurkowania. Dzięki krystalicznie czystej wodzie możemy tu zobaczyć niezwykle kolorowe rafy koralowe, endemiczne okazy ryb, a także wyjątkowe żółwie morskie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się nurkowanie przy brzegach plaży Ulua Beach. Warto wiedzieć, że znajduje się tam rezerwat żółwi. Szczęściarze mają szanse na obejrzenie wyjątkowo rzadkich gatunków tych stworzeń.

Tajemnice wulkanu

Maui kryje w sobie wiele tajemnic. Oprócz rajskich plaż czeka tu na Nas również szereg innych atrakcji. Endemiczna roślinność oraz duże szczyty wulkaniczne sprawiają wyjątkowe wrażenie. Tuż przy wulkanicznym kraterze znajduje się punkt widokowy, z którego możemy podziwiać uroki całej wyspy oraz pobliskich wybrzeży. Nazwa wulkanu (Haleakalā) oznacza Dom Słońca. Zobaczymy tu niezwykle widowiskowe zachody słońca. Według regionalnych wierzeń, Bóg wyspy zmusił słońce, aby co wieczór spowalniało swój bieg i co wieczór, powolnie chowało się do krateru wulkanicznego. Dzięki temu mieszkańcy wyspy mogą liczyć na dorodniejsze plony.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.