Trzy najpiękniejsze plaże w Rio de Janeiro – Brazylia

Kolejna część cyklu to podróż do Rio de Janeiro – pięknego miasta położonego w południowo wschodniej Brazylii. Ta wyjątkowa miejscowość została otoczona przez rajskie plaże, które zyskały popularność turystów z całego świata. Najpiękniejszymi plażami są Copacabana Beach, Ipanema Beach oraz Leblon Beach. Ciepła woda Atlantyku spotyka się tutaj z rajskimi wybrzeżami oraz gorącym temperamentem Brazylijczyków. Takie zestawienie stanowi gwarancję udanej zabawy.

Copacabana

Copacabana to nazwa dzielnicy oraz najpiękniejszej, piaszczystej plaży w całym Rio de Janeiro. Obejmuje niespełna 6 kilometrowy pas wybrzeża, nad którym znajduje się wiele hoteli, domów prywatnych oraz urokliwych ośrodków wypoczynkowych. Plaża jest często nazywana Princesinha do Mar – morską księżniczką. To tutaj koncentruje się życie rozrywkowe całego miasta. Wspaniałe zaplecze turystyczne sprawiło, że na plaży odbywa się wiele imprez kulturalnych i sportowych. Do najwspanialszych z nich należą: coroczna impreza sylwestrowa oraz widowiskowe zawody piłki plażowej.

Ipanema i Leblon

To kolejne dzielnice Rio de Janeiro, w których zobaczymy piękne: Ipanema Beach oraz Leblon Beach. Nieopodal tych plaż znajdują się luksusowe hotele i wyjątkowo drogie osiedla mieszkalne. Główną atrakcją są sporty wodne: żeglarstwo oraz nurkowanie. W tej okolicy z pewnością nie zabraknie nam wypożyczalni sprzętów. Co ciekawe, piaszczyste plaże: Ipanema Beach oraz Leblon Beach są często przemierzane przez amatorów jazdy konnej. Na plażach bardzo często rozgrywają się zawody piłki plażowej. Jest to jedna z ulubionych sportów uprawianych przez mieszkańców Rio de Janeiro. Większość zawodów ma otwartą formę, więc każdy może spróbować swoich sił.

Karnawał w Rio de Janeiro

Podróż do Rio de Janeiro jest wspaniałą okazją na zobaczenie najsłynniejszego na świecie karnawału. Oficjalne trwanie karnawału to okres pomiędzy piątkiem a wtorkiem poprzedzającym Wielki Post. Tak naprawdę impreza rozpoczyna się znacznie wcześniej. Karnawałowe imprezy na plażach rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej i trwają od wieczora aż do białego rana. Możemy się wtedy nauczyć podstaw samby. Grupowe lekcje instruktorskie są jednym z pierwszych etapów przygotowań do karnawału.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.