La Pelosa – Włochy

Po odwiedzeniu jednej z najpiękniejszych Polskich plaż przenosimy się wprost do słonecznych Włoch. La Pelosa to jedna z najpiękniejszych plaż Morza Śródziemnego. Znajduje się w północno zachodniej Sardynii, w niedużym miasteczku o nazwie Stintino.

Co wyróżnia La Pelosa spośród innych plaż Morza Śródziemnego?

Plaża La Pelosa zaskakuje swym wyglądem. Kolor wody zmienia się tu niemal co godzinę. W jednej chwili jest jasno błękitna, a za kilka chwil turkusowa. Takiej zmienności barw nie spotkamy na żadnej innej plaży świata. Warto też zauważyć, iż na La Pelosa znajduje się wyjątkowo delikatny, biały piasek, który dodaje uroku całej okolicy. Co ważne – plaża jest całkowicie bezpłatna (w odróżnieniu od innych popularnych plaż na świecie). Przy brzegu znajdziemy wiele małych zatoczek, w których często przebywają spragnieni spokoju turyści.

Znakiem rozpoznawczym plaży La Pelosa jest fakt, że woda jest tu niezwykle płytka. Można odchodzić wiele metrów od brzegu, bez żadnego ryzyka. Dodatkową atrakcją jest przejrzystość wody. Przechadzając się po wodzie widzimy wszystko, co znajduje się na dnie.

Atrakcje miasteczka Stintino.

Nadmorskie miasteczko Stintino wygląda bardzo spokojnie. Zobaczymy tam uśmiechniętych mieszkańców i życzliwych sprzedawców. Wzdłuż plaży rozciągają się niewielkie sklepiki i tradycyjne restauracje, które serwują przysmaki kuchni lokalnej. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się dania z ryb oraz owoców morza.

Przy miasteczku znajduje się kilka małych, urokliwych portów jachtowych. Możemy tam wypożyczyć sprzęty wodne lub udać się w rejs na pobliskie wysepki. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest też rejs wokół zatoczek do których nie można dostać się w żaden inny sposób.

Przechadzając się po miasteczku zobaczymy wiele luksusowych hoteli i sklepików. Jednak warto także zwrócić uwagę na unikalny zabytek o nazwie Torre della Pelosa. Jest to monumentalna wieża, będąca pamiątką po XIX wiecznym zamku obronnym. Wieża znajduje się w niewielkiej odległości od plaży, dlatego możemy ją podziwiać nawet podczas opalania.

Największą niedogodnością czekającą w miasteczku Stintino jest ogromna ilość turystów. Na plaży La Pelosa jest dość tłoczno. Czasem trzeba przyjść na plaże wczesnym rankiem, żeby zarezerwować sobie dobre miejsce. Dlatego niektórzy turyści próbują uniknąć tłoku i wypoczywają w bardziej zacisznych zatoczkach.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.