Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Wenecja

Trzecia część cyklu to podróż do Wenecji – jednego z najbardziej romantycznych, bajkowych miast Europy. To piękne miasto znajduje się nad samym morzem Adriatyckim, na północy Włoch. Liczne kanały i tramwaje wodne, piękne mosty, unikatowe gondole oraz majestatyczne budowle wprawiają podróżników w bardzo pozytywny nastrój.

Mekka zakochanych

Wenecja jest zagubioną w czasie mekką zakochanych. W tym mieście nie urzekniemy smogu samochodów ani gwaru zakorkowanej ulicy. Jest to jedno z tych niepowtarzalnych miejsc, które nie uległy nowoczesności. Siedemnastowieczne kościoły, pałace i piękne budowle sprawiają, że podróżnik ma wrażenie, iż przeniósł się w czasie. Wieczorna podróż gondolą, przy blasku lampionów z pewnością posiada swój niepowtarzalny wdzięk, któremu trudno jest się oprzeć. Na zakochanych czeka tu cały szereg atrakcji. Romantyczne kawiarnie i restauracje mogą ożywić nie jedno uczucie. Wyjątkowość tego miejsca sprawia, że jest ono często odwiedzane przez europejskich nowożeńców, przeżywających romantyczną podróż poślubną.

Co warto zwiedzić?

Podróżując po Wenecji trzeba zobaczyć jej serce – Piazza San Marco. Jest to największy, a jednocześnie najpiękniejszy plac tego miasta. Wokół placu znajdują się dziesiątki małych kawiarenek i restauracji. Warto z nich skorzystać, bowiem spożywanie własnych posiłków na Plazza San Marco jest surowo zabronione.

Jedną z ciekawszych atrakcji Wenecji jest też Murano – szklana wyspa. Znajduje się tam efektowne Museo dell’ Arte Vetraria (muzeum szkła), kościół San Pietro Martire, a także przepiękna gotycka budowla Palazzo Giustinian. Stragany i sklepiki z pamiątkami zostały zdominowane przez kiczowate, szklane ozdoby, jednak warto je przynajmniej zobaczyć.

Na co zwrócić uwagę podczas podróży do Wenecji?

To niewątpliwie piękne i romantyczne miasto jest w pełni zdominowane przez turystów. Może to być duże utrudnienie dla osób, które cenią sobie spokój oraz ciszę. Przygotowując się do podróży zaopatrzmy się w większą ilość gotówki. Wenecja jest bowiem jednym z najdroższych miast Europy. Drogie jest niemal wszystko: od jedzenie w restauracji, podróż tramwajem wodnym aż po rejs gondolą. Za tą ostatnią przyjemność trzeba zapłacić przynajmniej 70 euro.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.