Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Amsterdam

Amsterdam jest pierwszym przystankiem naszej podróży przez najpiękniejsze miasta Europy. Bez wątpienia jest to niezwykle urocze miejsce, które tętni życiem i przyciąga turystów z niemal wszystkich zakątków świata. Niezapomniany klimat oraz magiczna atmosfera sprawiają, że każda podróż do tego miasta staje się niezapomnianą przygodą.

Najciekawsze miejsca

Amsterdam zadziwia ogromną ilością swoich niepowtarzalnych atrakcji. Kluby, kawiarnie, sklepy, muzea, zabytki… to tylko niewielka część miejsc, które czekają na każdego, ciekawego świata podróżnika. Podróżując po Amsterdamie na pewno natrafimy na efektowne kanały wodne. Całe miasto zostało oplecione niemal 170, siedemnastowiecznymi kanałami, które stanowią znak rozpoznawczy stolicy Holandii. Kręte szlaki wodne, piękne mosty, charakterystyczne tramwaje wodne, a także niepowtarzalny nastrój sprawiają, że Amsterdam jest często nazywany „Wenecją północy”.

Zwiedzając Amsterdam warto zobaczyć Rijksmuseum oraz Muzeum Van Gogha. Są to jedne z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych muzeów na całym świecie. Rijksmuseum przyciąga do siebie także osoby, które nie fascynują się sztuką. Majestat i piękno tej budowli sprawiają, że warto zobaczyć ją przynajmniej z zewnątrz.

W Amsterdamie nie zabraknie też miejsca dla entuzjastów przyrody. W sercu tego miasta mieści się przepiękny Vondelpark. Zobaczymy w nim ponad 100 gatunków zadziwiających roślin, pochodzących z różnych zakątków Europy. W parku znajduje się też Muzeum Filmu oraz ogród różany. Całe to miejsce możemy zwiedzić pieszo, rowerem bądź na rolkach. Niemal w każdym zakątku Amsterdamu znajdziemy wypożyczalnie tych sprzętów.

Amsterdam dla dorosłych

Ulice Amsterdamu obfitują w atrakcje dla dorosłych. Niektórych turystów z pewnością zadziwi Red light district (dzielnica czerwonych latarni). Są to jedne z najstarszych, całkowicie legalnych domów publicznych. Panie prezentują się za przeszklonymi szybami, pełnymi małych, czerwonych światełek.

Kolejną unikalną atrakcją Amsterdamu są Coffee Shopy. Można w nich nabyć i spożyć miękkie narkotyki. Z pewnością są to miejsca unikatowe, które warto odwiedzić chociażby po to, by zobaczyć jak wygląda ten lokalny folklor.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.