Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Barcelona

W drugiej części cyklu wkraczamy w świat malowniczej i pięknej Barcelony. Owe miasto znajduje się nad samym Morzem Śródziemnym w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Co stanowi o wyjątkowości tego miejsca? Przede wszystkim niebywała architektura, niepowtarzalny klimat, piękno przyrody oraz ogromna ilość atrakcji turystycznych. Barcelona jest jednym z tych miast, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Miejsca dla miłośników sportu

Barcelona jest jednym z najpiękniejszych centrów sportu. Każdy kibic powinien zwiedzić słynny stadion Camp Nou. Jego wnętrze robi wrażenie nawet przy pustych trybunach, a oglądanie na żywo meczu legendarnej FC Barcelony jest niezapomnianą przygodą.

Miłośnicy sportu z pewnością nie przejdą też obojętnie obok Olympic Stadium. Jest to majestatyczny stadion olimpijski, w którym na co dzień gra zespół piłkarski Espanyol Barcelona.

Dla plażowiczów

Barcelona obfituje w piękne, ciepłe plaże. Wzdłuż linii brzegowej ciągnie się sieć metra, co znacznie ułatwia podróż. Największą i jedną z najpiękniejszych plaż jest Platja Gran. Każdego dnia wędrują do niej turyści z najróżniejszych zakątków europy. Osoby, które szukają bardziej kameralnego miejsca powinny odwiedzić Bogatell. Jest to mniejsza i mniej znana plaża o równie pięknej linii brzegowej.

Dla miłośników piękna

Barcelona aż kipi od ogromnej liczby zabytków (przeważnie są to dzieła słynnego Antoniego Gaudiego). Zwiedzenie ich wszystkich z pewnością zajęłoby wiele czasu. Do najciekawszych miejsc należą:

Sagrada Familia – jeden z najpiękniejszych i największych kościołów na świecie. Jego budowla nie została jeszcze ukończona, jednak widok zapiera dech w piersiach. Wnętrze tej budowli możemy zwiedzać od października do marca – przez pozostałe miesiące pozostaje nam jedynie podziwianie obiektu z zewnątrz.

Muzeum Pabla Picassa– jedno z najbardziej znanych, europejskich muzeów. W jego wnętrzu znajduje się ogromna ilość ekspozycji. Obejrzenie wszystkich z nich może zająć cały dzień.

Font Mágica – to symbol Barcelony. Magiczna fontanna jest wyjątkowym miejscem, w którym odbywają się iluminacje z użyciem światła i dźwięku. Nieopodal znajduje się równie piękny Pałac Narodowy i Hiszpański Plac.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.