Majorka

Majorka jest piękną Hiszpańską wyspą, leżącą na Morzu Śródziemnym. Na niespełna dwustu kilometrach wybrzeża zobaczymy tu ponad osiemdziesiąt pięknych, rajskich plaż, które rozciągają się nad piękną, lazurową wodą. W stolicy Palma de Mallorca znajdziemy luksusowe hotele, ekskluzywne kluby i popularne restauracje, które jak magnez przyciągają znane osobistości z całego świata. Na efektownych wybrzeżach panują optymalne warunki do zażywania kąpieli słonecznych, uprawiania surfingu, kitesurfingu, windsurfingu oraz innych ekscytujących sportów wodnych.

Jakie miejsca warto odwiedzić?

Jednym z ciekawszych miast na Majorce jest wspomniana Palma de Mallorca – jedno z największych miast portowych na całym Morzu Śródziemnym. Wizytówką i swoistą ozdobą miasta stał się bulwar Passeig Maritim. W tym miejscu znajduje się wiele krętych, urokliwych uliczek w których nowoczesne sklepy kontrastują z zabytkowymi budynkami, tworzącymi nastrój tajemniczości. Na uwagę turystów zasługuje także ogromna katedra, która majestatycznie wznosi się nad całym miastem. Efektowne mury z piaskowca wznoszono już od 1229 roku, dziś jest to jedno z najpiękniejszych budowli w całym regionie. Podróżując po Palma de Mallorca znajdziemy też wiele ciekawych zabytków, które przyciągają pasjonatów sztuki, jednym z nich jest Consolat de Mar, w którym znajdują się najpiękniejsze dzieła z epoki renesansu.

Nieopodal Palma de Mallorca znajduje się równie ciekawe miasto El Arenal. To tutaj znajdziemy jeden z największych w europie parków wodnych oraz przepiękny port jachtowy. Całe miasto jest dużą atrakcją dla młodych turystów, lubiących aktywny wypoczynek. Wzdłuż linii brzegowej rozciąga się tutaj piękna promenada, pełna przyjemnych restauracji i małych barów. Jest to wspaniałe miejsce dla osób lubiących długie spacery po piaszczystej, ciepłej plaży.

Kolejnym bardzo ciekawym miastem jest Valldemossa, położona w zachodniej, górzystej części wyspy. Znajdują się tu malownicze szczyty, niesamowicie intensywna roślinność oraz zapierające dech w piersiach widoki. U zboczy górskich ujrzymy piękne ogrody z palmami i egzotycznymi migdałami. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych tego miasta jest zabytkowy, czternastowieczny klasztor kartuzów La Real Cartuja de Valldemossa. Było to miejsce zimowych wakacji Fryderyka Chopina i George Sand. Dziś znajdziemy tam liczne pamiątki oraz autografy owych wybitnych osobistości. Na uwagę zasługują też przepiękne eksponaty sztuki sakralnej oraz lokalnej ceramiki. Po zwiedzeniu klasztoru możemy się także udać do pałacu króla Sancha, w którym znajduje się interesujące i bardzo popularne muzeum sztuki współczesnej.

Smocze Jamy

Zwiedzając Majorkę powinniśmy koniecznie odwiedzić niewielkie miasto Porto Cristo, w którym znajdują się jedyne w swoim rodzaju Coves del Drac – Smocze Jamy. Są to ogromne pieczary rozciągające się na terenie 2 kilometrów. W głębinach tych wapiennych jam znajdują się efektowne jeziora z krystalicznie czystą wodą. W jednym z nich możemy zobaczyć barwne odbicie stalaktytów. O każdej pełnej godzinie możemy też ujrzeć efektowne występy muzyków, którzy pływają łodzią po jeziorze i umilają zwiedzanie jamy. Całe to miejsce wygląda nieco tajemniczo, dzięki czemu podróż do głębi Smoczych Jam może być bardzo ciekawą przygodą.

Kiedy zaplanować wakacje na Majorce?

Majorka jest piękną, ciepłą wyspą na której średnia liczba słonecznych dni w roku wynosi aż 300. Najlepszy czas na podróż to okres pomiędzy kwietniem a listopadem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni jednak unikać podróży w sierpniu, bowiem w tym czasie działają najwyższe temperatury, które mogą utrudniać wspinaczkę czy piesze wycieczki. Na przełomie kwietnia i maja panują najlepsze warunki dla wielbicieli dzikiej przyrody, w tym czasie wszystko budzi się do życia i nabiera świeżych, żywych barw.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

7 Komentarze

  1. Wakacje na Majorce to gwarancja świetnej zabawy i udanej pogody. Tam prawie zawsze świeci słońce a morze jest bardzo ciepłe. Na plażach zazwyczaj jest pełno ludzi, ale to nikomu nie przeszkadza bo plaże są bardzo szerokie.

  2. Mój przyjaciel spędził na Hawajach miesiąc miodowy ze swoją ukochaną. Gdy wrócili, oboje nie mogli przestać opowiadać jak było cudownie. Parę lat później znów wybrali Hawaje, które zauroczyły ich tak samo jak za pierwszym razem.

  3. Wyjazd na Majorkę gwarantuje świetną pogodę i udaną zabawę. Jak dla mnie jest ona najpiękniejszą z hiszpańskich wysp.

  4. Wszystkie piękne wyspy są dobrze rozreklamowane. Na Majorce są najpiękniejsze hotele, ekskluzywne restauracje i wszystko czego może potrzebować wymagający turysta. Nic więc dziwnego ze chętnie przybywają tam ludzie z całej europy. Mi osobiście Majorka bardzo się podoba.

  5. A według mnie Majorka jest trochę przereklamowana. Fakt że jest tam pięknie, ale duża liczba turystów utrudnia przyjemne zwiedzanie i przebywanie na plażach.

  6. Zainteresowały mnie te smocze jamy – tam musi być wspaniale. Bardzo lubię takie podróże w głąb jaskiń, więc myślę że na pewno bawiłabym się tam świetnie.

  7. Piękne miejsce, jedna z najpiękniejszych wysp jakie znam. Wcale się nie dziwie że corocznie przyciąga wielu turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.