Virginia Beach w Stanach Zjednoczonych

Trzecia część cyklu podróży po najpiękniejszych plażach świata przenosi nas do Stanów Zjednoczonych – a konkretniej – do Virginia Beach. Jest to największe miasto w stanie Wirginia. Jego niezwykła lokalizacja (tuż nad Oceanem Atlantyckim) stanowi o wyjątkowości tego miejsca. W Virginia Beach znajduje się wiele ciekawych, rajskich plaż. Najpopularniejsze, a zarazem największe z nich to: Croatan Beach, a także Sandbridge Beach.

Croatan Beach – miejsce stworzone dla osób aktywnych

Croatan Beach to duża, niesamowita plaża na której każdy aktywny turysta znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sportów wodnych na pewno zainteresują się szybkimi motorówkami, surfingiem oraz ciekawymi rejsami wodnymi. Mniej doświadczeni mogą przystąpić do wielu praktycznych kursów. Dużą popularnością cieszy się chociażby nauka pływania oraz lekcje surfingu, windsurfingu oraz kitesurfingu. Zmęczeni podróżnicy mogą zregenerować swoje siły w pobliskich kawiarenkach i restauracjach. Wzdłuż plaży umieszczono także wiele ciekawych sklepów. Można w nich kupić niemal wszystko – od pamiątek, przez ubrania aż po dobra luksusowe.

Sandbridge Beach – raj dla rodzin z dziećmi

Sandbrigde Beach jest nieco mniejsza niż jej poprzedniczka. Może to i lepiej, bowiem dzięki temu jest mniej zatłoczona i wyjątkowo czysta. Ciepła, Atlantycka woda może być niezwykłą atrakcją dla młodszych podróżników. Warto także zaznaczyć, że Sandbrigde Beach niezwykle delikatnie schodzi do Atlantyku. W wodzie nie ma nagłych zagłębień ani ostrych kamieni. Dzięki temu cała plaża jest bezpieczna i szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi. Nieopodal plaży znajduje się szereg wyjątkowo urokliwych restauracji, które serwują lokalne dania. Niestety podróż do Sandbrigde Beach może być nieco utrudniona poprzez małą ilość miejsc parkingowych. W pobliżu plaży znajduje się tylko jeden (w dodatku płatny) parking. Zatem jeśli mieszkamy w pobliskim hotelu, lepiej będzie wybrać się na plażę piechotą.

Virginia Beach nocą

Przepiękne, rajskie plaże to nie koniec atrakcji, które czekają na Nas w Virginia Beach. Nocą otwiera się szereg możliwości. Ogromne kluby, luksusowe restauracje, bary, dyskoteki tylko czekają na swoich gości. Całe miasto zdaje się ożywać w ciągu nocy, a zabawa nie ustaje aż do białego rana.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.