Tulum w Meksyku

Druga część podróży po najpiękniejszych plażach świata przenosi Nas wprost nad malowniczy półwysep Jukatan. Tulum – bo o nim mowa – jest jednym z najpiękniejszych miast na całym wybrzeżu Meksykańskim. Co ciekawe, jest to jedyne nadwodne miasto, które niegdyś było zamieszkiwane przez starożytnych Majów. Wokół wybrzeży Tulum leżą dwie cudowne plaże – Boca Paila i Ziggy Beach. Okalane słońcem, lazurową wodą oraz niezwykle połyskującym piaskiem są uważane za jedne z najpiękniejszych, ziemskich darów natury.

Co odróżnia plaże Tulum od innych plaż świata?

Zarówno Boca Paila jak i Ziggy Beach są niezwykle spokojne. Owe miejsca dopiero niedawno zyskały swoją popularność. Z pewnością znajdziemy tu spokojny skrawek plaży, na którym będziemy mogli wypocząć od hałasu oraz natłoku turystów. Już pierwsze chwile spędzone na plaży mówią Nam, że podróżnicy czują się tam nadzwyczaj bezpiecznie. Niektórzy decydują się nawet na nocleg na plaży. Wysokie temperatury aż zachęcają do wynajęcia hamaka i spędzenia całej nocy nad szeleszczącym Morzem Karaibskim.

Riwiera Majów

Tulum oferuje turystom szereg niezwykłych atrakcji. Oprócz szczególnie urokliwych plaż i zachwycającej roślinności czeka na Nas także kompleks unikatowych pozostałości po cywilizacji Majów. Plaże Boca Paila i Ziggy Beach są jedynymi miejscami na świecie, które są położone niemal na wyciągniecie ręki od zabytków, które dobitnie przypominają Nam o świetności wyjątkowej cywilizacji Majów.

Zabytki nad plażami

Wielu turystów przybywających do Tulum z chęcią odwiedza trzy główne zabytki tego pięknego miasta. Są nimi:

  • Świątynia fresków – Jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków miasta Majów. W jego wnętrzu znajdują się zachwycające malowidła, które symbolizują najpotężniejszych Bogów.
  • Wieża strażnicza – niezwykle imponująca budowla, która pełniła niegdyś rolę współczesnych latarni morskich.
  • Świątynia Zstępującego Boga – jeden z najciekawszych obiektów sakralnych należących do starożytnych Majów. Obiekt prawdopodobnie wzniesiono ku czci Ab Muxen Caba -Boga Pszczół.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.