Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Sankt Petersburg

Dziewiąta część cyklu przenosi Nas w odległe zakątki Zatoki Fińskiej. Na jej terytorium znajdziemy Petersburg – ogromną metropolię Rosji. To tutaj możemy na własne oczy zobaczyć białe noce – które stanowią ogromną atrakcję turystyczną. Petersburg to także miasto niezliczonych zabytków i rozrywek, które czekają na odważnych podróżników z całego świata. To jedyne w swoim rodzaju miasto tętni życiem zarówno w dzień jak i w nocy, a jego wyjątkowe piękno zadziwia i onieśmiela.

Miasto przepychu i bogactwa

Jedną z największych atrakcji Petersburga są ogromne, pełne przepychu pałace, które mają świadczyć o potędze imperium rosyjskiego. Uważa się, że są to najpiękniejsze tego typu budowle na całym świecie. Na przedmieściach miasta znajduje się Pałac Jekateryninski. U jego wrót zobaczymy przepiękny ogród, imponujący park wykonany w stylu francuskim, barokowy Pawilon Grota, oraz unikatowy Marmurowy Most. Największe atrakcje kryją się jednak we wnętrzu pałacu. Znajdziemy tam kilkadziesiąt bogato zdobionych komnat, a wśród nich – Komnatę Bursztynową. Owe pomieszczenie jest wykonane z kilkudziesięciu ton przepięknych bursztynów oraz wystawnych mozajek.

Ogromną atrakcją Petersburga jest też pałac Peterhof wraz z całym kompleksem ogrodowym. Na terenie ogrodów znajduje się ponad 140 fontann (większość wykonanych ze złota). W dzień ich otwarcia można zobaczyć efektowny pokaz sztucznych ogni oraz występy taneczne. Ogrom i przepych panujący w pałacu Paterhof może onieśmielić i zaskoczyć każdego – nawet osoby, które na co dzień nie lubują się w przepychu oraz w bogactwie.

Ciekawe zabytki

Podróżując po Petersburgu warto zobaczyć Plac Pałacowy, znajdujący się w centrum miasta. Było to miejsce wielu ważnych wydarzeń historycznych. Na Placu zobaczymy między innymi: barokowy Pałac Zimowy, kolumnę Aleksandra I oraz siedzibę Sztabu Generalnego. Na terenie placu organizowane są liczne imprezy o charakterze kulturalnym.

Wśród wielu ciekawych zabytków Petersburga warto wyróżnić Twierdzę Pietropawłowską. Jest to najstarszy i jeden z większych budowli w mieście. W twierdzy znajduje się jedyny w swoim rodzaju sobór św. Piotra i Pawła. Warto go zobaczyć choćby z zewnątrz.

Wiza

Jedną z większych niedogodności jest konieczność otrzymania wizy, która została wprowadzona wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Otrzymanie wizy nie kończy jeszcze wszystkich formalności. Na granicy otrzymamy także bezpłatną kartę migracyjną. Jeśli Nasz pobyt będzie dłuższy niż 7 dni, wówczas będziemy musieli dokonać rejestracji.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.