Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Lizbona

Siódma część cyklu Naszych podróży, prowadzi wprost do malowniczych wybrzeży Atlantyku – do bajkowej Lizbony. Jest to jedno z najpiękniejszych miast Europy, a zarazem wyjątkowa stolica Portugalii.

Kiedy w podróż do Lizbony?

Lizbona jest piękna o każdej porze roku. Wybór odpowiedniej pory zależy od tego, jak chcemy spędzić czas. Jeśli lubimy kąpiele wodne i atrakcje nad Atlantykiem, wybierajmy okres pomiędzy lipcem, a sierpniem. Woda będzie miała wtedy idealną temperaturę, a nad naszymi głowami będzie świeciło przepiękne słońce. Osoby, które lubią zwiedzanie zabytków i aktywny wypoczynek powinny odwiedzić Lizbonę wiosną lub jesienią. Wtedy nie straszne im będą upały.

Atrakcje, które warto zobaczyć.

Lizbona jest kolejnym miastem, w którym znajdziemy ogromną ilość różnorodnych atrakcji turystycznych. Obok muzeów i zabytków największą popularnością cieszą się:

Przejażdżka tramwajem Lizbona – Jedno wagonowy tramwaj o numerze 28 jest jedną z najciekawszych atrakcji. Tory prowadzą po krętych i stromych uliczkach, co stanowi dość niecodzienną przygodę.

Oceanarium – jest świetnym miejscem dla całej rodziny. Lizbońskie oceanarium jest największe w całej Europie, posiada 4 biotopy z różnych zakątków Naszej planety. Zwiedzanie tego miejsca jest wspaniałą przygodą dla osób, które lubią oglądać piękno przyrody.

Zamek św. Jerzego – to wspaniała budowla, położona w jednej z najstarszych części Lizbony. Zamek ma bardzo bogatą historię, był nie tylko rezydencją królewską, ale także twierdzą, a później więzieniem.

Rossio – Jest to plac położony w centrum Lizbony. Oprócz licznych, urokliwych kawiarenek zobaczymy tu niebywałe świetlne iluminacje, wydobywające się z teatru narodowego. Wieczorna wycieczka po Rossio jest wspaniałą, niecodzienną przygodą.

Muzyka i rozrywka

Lizbona to nie tylko sztuka i zabytki. To także ogromna ilość rozrywek, które przyciągają młodych turystów. To tutaj odbywają się najpiękniejsze festiwale muzyczne. Na szczególną uwagę zasługują: Super Bock Super Rock (festiwal rockowy odbywający się corocznie w lipcu), a także Festiwal Muzyczny w Estoril (jest pięciotygodniowym festiwalem muzyki klasycznej oraz rozrywkowej).

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.