Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Dublin

Dublin jest ogromnym miastem i piękną stolicą Irlandii. Położone w prowincji Leinster, tuż nad wschodnim wybrzeżem Morza Irlandzkiego. Owe miasto kryje w sobie wiele ciekawych i nietypowych atrakcji. Kilkudniowa podróż po Dublinie to niecodzienna gratka dla turystów z całego świata. Miasto możemy zwiedzać w autobusach turystycznych, które obwiozą Nas po wszystkich najpiękniejszych i najciekawszych rejonach.

Dublin dla poszukiwaczy przygód.

Miasto tętni życiem i przyciąga młodych, ciekawych świata turystów. Szczególną atrakcją jest wizyta w browarze Guinnessa. Odbywa się tam proces produkcji ciemnego, najpopularniejszego w Irlandii piwa. Turyści mogą przyjrzeć się poszczególnym etapom produkcyjnym. Dla amatorów piwa stworzono wyjątkowy bar, usytuowany na szczycie budynku. Można tam skosztować trunku oraz podziwiać panoramę Dublina.

Na młodych turystów czeka także Temple Bar – dzielnica niezliczonej ilości dyskotek, pubów i najpopularniejszych klubów. To tutaj każdej nocy gromadzi się młodzież z całego Dublina i to tutaj najchętniej przebywają młodzi turyści. Nocna impreza w Temple Bar może być wspaniałym przeżyciem i wyjątkowym doświadczeniem.

O’Connell Strreet

Jest główną, najbardziej reprezentatywną ulicą handlową miasta. Ta piękna ulica została stworzona ku pamięci wybitnego irlandzkiego polityka Daniela O’Connella. Jej charakterystycznym punktem jest rzeźba przedstawiająca Daniela O’Connella. Zobaczymy ją już na samym początku ulicy. Z kolei w jej centralnym punkcie stoi monumentalna Spire of Dublin – Iglica Dublińska. Ta stosunkowo nowa budowla jest punktem orientacyjnym i niepowtarzalnym symbolem całego miasta.

Atrakcje dla miłośników przyrody

Podróżując po ulicach Dublina powinniśmy odwiedzić jeden z największych, ogrodzonych parków Europy – Phoenix Park. Znajdziemy tu piękną roślinność oraz wiele ciekawych obiektów sportowych. Na terenie Phoenix Park znajduje się siedziba prezydenta oraz wspaniałe, miejskie zoo. Zwiedzanie całego kompleksu parkowego może Nam zająć cały dzień.

Jeszcze większe atrakcje czekają na przedmieściach Dublina. Pobliski półwysep Howth ukazuje nam niesamowite nadmorskie klify, oraz przepiękny widok na góry Wicklow, port rybacki i przybrzeżną część Dublina. Półwysep nie jest tak oblegany przez turystów i dzięki temu możemy poczuć jego niesamowity klimat.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.