Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Budapeszt

Budapeszt jest kolejnym, pięknym miastem europejskim, które sprzyja turystom. Oprócz zadziwiającego krajobrazu spotkamy tu życzliwych ludzi oraz ogrom punktów turystycznych, w których możemy zasięgnąć wszystkich potrzebnych informacji. Podróż do tej węgierskiej stolicy jest wspaniałą przygodą, która nie spustoszy naszego portfela. Wszystkie atrakcje turystyczne tego miasta są przystępne cenowo.

Atrakcje których nie można pominąć

Budapeszt jest piękną stolicą, która obfituje w różnorodne atrakcje. Z jednej strony mamy do dyspozycji zadziwiające zabytki, z drugiej – niebywałą linię brzegową Dunaju. Przechadzając się wzdłuż uliczek znajdziemy mnóstwo kawiarni, eleganckich restauracji, a także sklepów, w których możemy kupić przepiękne pamiątki. Wędrując ulicami tego pięknego miasta warto odwiedzić:

Wzgórze zamkowe – najstarsza część Budapesztu, która obfituje w liczne atrakcje. Zobaczymy tam unikalny, średniowieczny Zamek Królewski. W jego wnętrzu znajduje się zadziwiająca sala tronowa, Kaplica Zygmunta oraz Sala Balowa w której umieszczono zabytkowy, gotycki ołtarz. Zwiedzając zamek warto też zwrócić uwagę na atrakcje umiejscowione na zewnątrz. Oczom turystów ukazują się piękne fontanny oraz pomniki. Ciekawscy podróżnicy mogą też zwiedzić podziemny labirynt, który składa się z kompleksu niewielkich jaskiń oraz grot. Podróż po tym labiryncie może być bardzo ciekawą przygodą.

Stare Miasto – jest jedną z największych atrakcji Budapesztu. Zobaczymy tam wiele ciekawych zabytków, pięknych fontann, zachwycających placów oraz niezwykle oryginalnych, starych uliczek. Największym zainteresowaniem cieszy się ulica fortuny, a także Szentháromság utca.

Ciekawe place

Zwiedzając Budapeszt warto odwiedzić efektowne place, które stanowią gratkę dla miłośników zabytków. Do najciekawszych placów należą:

Plac Bramy Wiedeńskiej – Na jego wzniesieniu znajduje się taras widokowy. Możemy z niego zobaczyć dzielnicę Budy, wzgórze trzech granic oraz przepiękne wzgórze róż. Widok zapiera dech w piersiach.

Plac Dísz – to kolejne, piękne miejsce, które stanowi niebywałą atrakcję turystyczną. Na placu Disz zobaczymy majestatyczny Pomnik Obrońców Ojczyzny oraz oryginalny Pomnik Huzara. Cały plac nawiązuje do historii Budapesztu i jego obrony przed najeźdźcami.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.