Maroko

Królestwo Marokańskie jest bardzo zaskakującym i unikalnym miejscem, w którym spotykają się piękne plaże, wysokie góry oraz gorące piaski Sahary. Nietypowe położenie tego kraju pomiędzy Morzem śródziemnym, Atlantykiem oraz Saharą daje gwarancję niezapomnianych atrakcji turystycznych, niepowtarzalnych widoków oraz wyjątkowo różnorodnego krajobrazu. Na niespełna 460 kilometrach kwadratowych tego stosunkowo niewielkiego kraju znajdziemy przepiękne plaże, oblodzone szczyty górskie, piękną, upalną pustynie a także unikalne budowle i zabytki będące świadectwem burzliwej historii tego miejsca. Tak duża różnorodność sprawia, że każdy turysta wędrujący do Maroka może odnaleźć swoją drogę do raju, niepowtarzalną przestrzeń, którą zapamięta do końca swojego życia.

Cuda natury w Maroku

Maroko jest pełne przepięknych cudów natury, które zapierają dech w piersiach. Jednym z nich stała się Dolina Dades znajdująca się blisko wąwozu Todhra. W dolinie spotkamy niesamowite krajobrazy górskie, które formowały się przez wiele tysiącleci. Jest to wspaniałe miejsce dla osób lubiących podziwiać niesamowite krajobrazy jak i dla osób pasjonujących się wspinaczką górską.
Kolejnym niezaprzeczalnym cudem natury jest szczyt Atlasu Wielkiego – Dżabal Tubkal. Na jego terenie znajduje się park narodowy skrywający w sobie dziką przyrodę i przepiękne krajobrazy. Co ciekawe, szczyt Atlasu Wielkiego jest dostępny dla turystów, a na wysokości 3207 metrów znajduje się przyjemne schronisko w którym można wypocząć i zregenerować swoje siły.
Trzecim i chyba najsłynniejszym Marokańskim cudem natury jest sama Sahara – największa pustynia na świecie. W tym miejscu kryje się wiele atrakcji turystycznych, od jazdy na wielbłądach aż po uczestnictwo w nietypowych festiwalach pustynnych. Na ruchomych wydmach Marokańskiej Sahary możemy zobaczyć Tuaregów tak zwanych „niebieskich ludzi pustyni”, którzy regularnie prowadzą swoje karawany wielbłądów.

Uroki plaż Maroka

Przemierzając Maroko napotkamy na wiele przepięknych plaż, które zaspokoją oczekiwania niemal każdego turysty. Najspokojniejsze są wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przy których wzrastają przepiękne drzewa pomarańczowe i gaje oliwkowe. Amatorzy wylegiwania się na plażach przeważnie wybierają małe portowe miasteczko Larache oraz Asilah, które zapewniają spokój i duże poczucie prywatności. Na tych plażach niema zbytniego tłoku, dzięki czemu każdy turysta może spokojnie wylegiwać się na piasku.

Znacznie bardziej oblegane i popularne plaże znajdują się u wybrzeży Casablanki. To tutaj znajdziemy najpiękniejsze hotele, klimatyczne dyskoteki, eleganckie restauracje oraz ciekawe sklepy. Piaszczyste, rajskie plaże Casablanki przeważnie przyciągają młodych, entuzjastycznych ludzi, którzy chcą dobrze się bawić w gronie przyjaciół.

Na miłośników sportów wodnych czeka przepiękne portowe miasteczko Agadir, w którym lokalizuje się wiele luksusowych kurortów. W tym miejscu można swobodnie żeglować, nurkować czy też jeździć na nartach wodnych. W Agadirze niema żadnego problemu z wynajęciem sprzętów wodnych ani z wykupieniem lekcji instruktorskich, dzięki czemu turyści mogą oddać się przyjemnej, aktywnej zabawie.

O jakiej porze najlepiej odwiedzić Maroko?

Królestwo Maroka jest miejscem, które możemy odwiedzać o niemal każdej porze roku, korzystając z różnorodnych atrakcji turystycznych. Wiosna to czas przeznaczony na zwiedzanie najciekawszych zabytków oraz terenów górzystych. Pomiędzy marcem a majem, kiedy kończy się już pora deszczowa, panują bardzo przyjemne warunki pogodowe a brak silnych upałów znacznie ułatwia zwiedzanie. Dodatkowym atutem tego okresu jest bardzo czyste i rześkie powietrze, dzięki któremu łatwiej Nam będzie dostosować się do wymaganego ubioru. Latem można korzystać z uroków plaż i kąpieli wodnych – wyjazd pomiędzy majem a lipcem daje niemal całkowitą gwarancję udanej pogody, gorącej wody i pięknego słońca. Z kolei jesień to czas, który możemy przeznaczyć na zwiedzanie Sahary, w okresie od września do listopada panują tam nieco delikatniejsze temperatury a słońce nie świeci już tak intensywnie. Najmniej sprzyjającym czasem dla turystów jest zima, jednak nawet wtedy można podróżować po Marrakeszu i innych pobliskich miejscowościach, bowiem temperatura w dzień jest nadal dość wysoka. Warto jednak pamiętać o ciepłym ubraniu, bowiem w nocy temperatury znacznie się zmniejszają.

 

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

5 Komentarze

  1. Mi też najbardziej podoba się ta górzysta część Maroka. A szczególnie szczyt Dżabal Tubka który jest najwyższym szczytem północno-afrykańskiego pasma górskiego Atlas. Sahara imponuje mi nieco mniej, chociaż zapewne także jest to bardzo ciekawe miejsce.

  2. To prawda, Maroko jest piękne o każdej porze roku. Tylko trzeba pamiętać że to kraj muzułmański i należy stosować się do powszechnie obowiązujących reguł, zakładać odpowiednie stroje itp.

  3. Mnie w Maroku najbardziej pociągają te tereny górzyste. Zdobywanie gór Atlas musi być niesamowitym przeżyciem.

  4. Zgadzam się z tym że Maroko jak najbardziej zasługuje na miano „drogi do raju”. To chyba jeden z najbardziej różnorodnych krajów na świecie, który dodatkowo skrywa w sobie bardzo ciekawą historię.

  5. Królestwo Maroka… kolejny etap na szlaku moich wędrówek marzeń. Mam nadzieje że kiedyś uda mi się tam wybrać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.