Gran Canaria

Gran Canaria jest pierwszym etapem Naszej wycieczki po drogach do raju. To właśnie ta stosunkowo niewielka wyspa przyciąga co roku tysiące turystów – nie tylko z europy ale i z całego świata. Nieustająco ciepły a jednocześnie łagodny klimat tego miejsca sprzyja wypoczynkowi o każdej porze roku. W końcu: któż z Nas nie chciałby w zimie popływać w nieskazitelnie czystej i ciepłej wodzie ulokowanej przy pięknej słonecznej i piaszczystej plaży? Gran Canaria jest też uznana przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery – znajdziemy tam przepiękną florę Makaronezji – której próżno szukać w jakimkolwiek innym rejonie świata. Cała wyspa od wielu setek lat była pokryta piękną, strzeżoną do dziś roślinnością, która nie została skalana przez człowieka. To wszystko sprawia, że wstępując na szlaki Gran Canarii czujemy się jakbyśmy wstąpili do bram raju.

Miejsca dedykowane dla osób lubiących aktywny wypoczynek

Cała Gran Canaria to nie tylko niezliczone ilości pięknych plaż, ale także zakątek w którym można wypocząć w sposób bardzo aktywny. Łagodny klimat i brak silnych upałów bardzo sprzyjają niemal każdej aktywności fizycznej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku wodnego mogą uprawiać surfing, żeglarstwo, windsurfing a także kitesurfing. Krystalicznie czysta a zarazem ciepła woda z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Warto dodać że wyspa posiada piękny masyw górski o pochodzeniu wulkanicznym. Zapewne niejedną osobę zafascynuje gra w golfa czy wycieczki nieopodal samego krateru wulkanicznego. Aktywne wycieczki wśród pięknej flory i fauny mogą być bezpiecznie uprawiane przez całe rodziny, co czyni z wyspy niepowtarzalną oraz uniwersalną przestrzeń dostosowaną dla osoby w każdym wieku.

Rajskie plaże dla osób lubiących kąpiele słoneczne.

Na wyspie znajdziemy niemal 60 kilometrów rajskich i niesłychanie czystych plaż. Bardzo zaskakująca jest ich różnorodność – niemal każda wygląda nieco inaczej i jest w stanie wywołać inne, pozytywne wrażenia. Zwiedzając plaże Gran Canarii warto zacząć od bardzo popularnej plaży wydmowej na Maspalomas – gdzie znajduje się piękny deptak, latarnia a także sieć sklepów, restauracji i ekskluzywnych hoteli w których można przenocować w bardzo komfortowych warunkach.

Nieopodal Maspalomas znajduje się La Charca – raj dla obserwatorów dzikiej przyrody. Jest to chroniony obszar położony pomiędzy piaszczystymi wydmami a rozlewiskiem. To właśnie w tym miejscu zbierają się egzotyczne ptaki migrujące do Afryki.

Turyści będący entuzjastami naturalnego wypoczynku także znajdą coś dla siebie. Przy Punta de Maspalomas znajdują się dzikie, słoneczne plaże, będące rajem dla naturystów. To właśnie w tym miejscu można poczuć zew przyrody i rozpocząć swą wycieczkę w zgodzie z naturystycznym prądem.

Gran Canaria miejscem dla optymistów

Jedną z ciekawszych informacji dotyczących Gran Canarii są ostatnie badania naukowców, którzy jednoznacznie stwierdzili iż wyspa stale przyciąga turystów pozytywnie nastawionych do życia. Zapewne jest to główny powód przez który wędrując po plażach i masywie górskim wszędzie spotyka się przyjaźnie nastawionych ludzi, otwartych na zabawę.

Roześmiane grupy turystów stanowią swoistą wizytówkę tego miejsca. Nic w tym dziwnego, bowiem cała wyspa jest pełna pozytywnej, rajskiej energii, która z roku na rok budzi zainteresowanie coraz większej liczby turystów w każdym wieku. Już kilkudniowy pobyt na Gran Canarii jest w stanie dać Nam zastrzyk ogromnych pokładów pozytywnej energii, którą będziemy z pewnością odczuwać jeszcze długo po powrocie do własnego domu.

Dom Krzysztofa Kolumba

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.