Czekoladowe wzgórza na Filipinach

Czekoladowe wzgórza są jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych oferowanych na filipinach. To niesamowite miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nikt do końca nie potrafi opisać tego, w jaki sposób powstały Czekoladowe Wzgórza. Na ich temat krąży wiele lokalnych legend i bardzo ciekawych opowieści.

Gdzie dokładnie znajdują się Czekoladowe Wzgórza i jak wyglądają?

Czekoladowe Wzgórza znajdują się na malowniczej wyspie Bohol, należącej do archipelagu Visayan. Ich nazwa wynika z tego, iż w okresie suszy (trwającym od lutego do maja), wzgórza przybierają wyjątkowe, czekoladowe zabarwienie. Warto wiedzieć, że na wyspie Bohol znajduje się ponad 1300 czekoladowych stożków, które osiągają od 30 do 50 metrów wysokości. Obszar czekoladowych wzgórz obejmuje pasmo ponad pięćdziesięciu kilometrów kwadratowych i jest wyjątkową atrakcją. Według badaczy, stożki na wyspie Bohol są unikalnymi tworami, których nie znajdziemy w żadnym innym zakątku świata.

Legendy dotyczące powstania Czekoladowego Wzgórza

Istnieje wiele legend i opowieści, które wyjaśniają powstanie czekoladowych wzgórz. Największą popularnością cieszą się dwa z nich. Według pierwszej legendy – Czekoladowe Wzgórza są wynikiem bitwy dwóch zwaśnionych olbrzymów, którzy obrzucali się ogromnymi skalami. Walka trwała do pełnego wyczerpania sił jednak nie wyłoniła zwycięzcy. Zmęczone olbrzymy pogodziły się ze sobą i na zawsze opuściły wyspę Bohol. Według drugiej – nieco popularniejszej legendy – Czekoladowe Wzgórza są łzami nieśmiertelnego olbrzyma o imieniu Arogo. Ów olbrzym zakochał się w pięknej, ziemskiej dziewczynie nazywanej Aloya. Ich miłość nie trwała jednak długo, bowiem ukochana szybko zachorowała i zmarła. Zrozpaczony Arogo zapłakał za ukochaną, a jego spadające łzy stworzyły niecodzienne stożki Czekoladowego Wzgórza.

Wyjątkowy mieszkaniec wyspy Bohol

Wyspa Bohol słynie ze swoich Czekoladowych Wzgórz, jednak w jej zakamarkach kryją się też wyjątkowo rzadkie i płochliwe wyraki. Można je zobaczyć prawie na całym obszarze wyspy. Wyraki mają ogromne, wyłupiaste oczy i potrafią odwrócić głowę niemal o 180 stopni. Przewodnicy wyspy umożliwiają oglądanie tych wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Cały teren Bohol nie jest jeszcze tak skomercjalizowany, zobaczymy tu niesamowitą przyrodę, piękne plaże oraz bogate rafy koralowe.

 

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.