Survival – Czy wybuchnie III Wojna Światowa?

Z niepokojem obserwujemy to co się dzieje na świecie. I to wcale nie daleko nas. Zamieszki na Ukrainie, które dzieją się od co najmniej listopada zeszłego roku, a także potyczki polityczne, mają prawo wywoływać u nas niepokój. Wiele osób jest skłonnych stwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze, by wybuchła III Wojna Światowa. Oczywiście tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Nieco dalej, bo w Syrii ogłoszono największy kryzys na całym świecie. Wojna domowa, która rozwija się z każdym rokiem, w końcu sięgnęła apogeum. Tak tragicznie jeszcze nie było. Dochodzi do zabójstw Chrześcijan z rąk wyznawców Islamu. Na pewno większość osób chciałaby, żeby na świecie panował pokój. Niestety, jak widać, nie jest to możliwe. Zawsze znajdą się jakieś różnice, które dzielą ludzi albo po względem wyznaniowym, kulturowym, czy też etnicznym. Często również chodzi po prostu o surowce, bądź o zdobycie nowych terytoriów. Oprócz tego, między najbardziej rozwiniętymi krajami, toczy się zimna wojna polityczna. Wiemy doskonale, że większość z nich oprócz rozbudowy swojej gospodarki, dbają również o rozwój swoich sił zbrojnych. Czy w takim razie możemy czuć się bezpiecznie? Po części tak, bo prawdopodobieństwo, że w Polsce wybuchnie poważny konflikt zbrojny, na tą chwilę jest naprawdę bardzo małe. Ale może jednak się tylko oszukujemy? Może prawda jest taka, że nie znamy dnia ani godziny, tak naprawdę nie wiemy co wydarzy się jutrzejszego dnia.

Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli sprawdzać naszych umiejętności, ale warto wiedzieć, jak powinno się postępować w skrajnych dla nas sytuacjach. Zresztą jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo, nie tylko na terenie naszego kraju. Nie zapominajmy o tym, że coraz chętniej podróżujemy. I to nie są zwykłe wycieczki, ale coraz odważniej odwiedzamy miejsca, do których biura podróży nie posiadają komercyjnych ofert.

Nie tylko konflikt militarny

Nic dziwnego, że za najbardziej skrajną sytuację w naszym życiu uznajemy wybuch wojny. To jest najczęściej poruszany temat w mediach, w związku z konfliktem pomiędzy Ukrainą, a Rosją. Ale sytuacje kryzysowe mogą nas spotkać także przy innych okolicznościach. Czy pamiętacie wybuch wulkanu na Islandii w kwietniu 2010 roku? Dla tych, którzy byli akurat w podróży, to jest na pewno pamiętny dzień. Wstrzymane loty, ze względu na unoszącą się nad całą Europą chmurę pyłu wulkanicznego, wymusiło na podróżnych pozostanie w miejscach, z których chcieli się wydostać. Chociaż mieli oni kontakt z cywilizacją, to jednak sytuacja była już bardzo poważna. I to przez jeden wulkan!

W Polsce sytuacja kryzysowa co kilka lat powtarza się w związku z powodziami. Najtrudniejsze warunki mają zazwyczaj mieszkańcy Dolnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, a także Śląska. W 2010 śmierć z tego tytułu poniosło aż 25 osób. Tysiące zaś straciło dach nad głową na wiele miesięcy. Mieszkańcy musieli w trybie natychmiastowym podjąć kroki ewakuacyjne. Często tak jak stali ubrani i kompletnie nie spakowani, musieli wsiąść do łodzi, która do nich podpłynęła, lub zabrać się z ekipa ratunkową drogą powietrzną.

Polacy zamieszkują nie tylko nasze rodowite ziemie. Coraz więcej osób wyjeżdża za przysłowiowym „chlebem” w inne zakątki świata. W Stanach Zjednoczonych mogą oni zetknąć się z atakami terrorystycznymi lub żywiołami, takimi jak powodzie, huragany, bądź trąby powietrzne. W innych krajach, może dojść do epidemii, ostatnio wykrywanych coraz to nowszych wirusów.

Musimy być w pełnej gotowości, przez każdą minutę swojego życia! Czy rzeczywiście da się tak żyć? Czy to oznacza, że musimy wszędzie ze sobą zabierać plecak spakowany w najpotrzebniejsze rzeczy?

A policja ? Przecież państwo nie pozwoli nam zginąć ! Niestety, z Raportu ONZ przygotowanego przez organizacje chroniące praw człowieka wynika, że w sytuacjach kryzysowych, największy procent gwałtów, kradzieży i rozbojów dokonują nie zawodowi przestępcy a właśnie funkcjonariusze państwa, osoby które mają więcej praw niż zwykli obywatele.

W serii tych artykułów, dowiesz się jak opanować sztukę survivalu, czym on w ogóle jest. I co najważniejsze, czy każdy może nauczyć się sztuki survivalowej?

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.