Punta Cana na Dominikanie

Punta Cana jest jednym z najpiękniejszych rejonów turystycznych Dominikany. Znajdują się tutaj piękne plaże, które delikatnie wpadają wprost do wód Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego. Przepiękna roślinność, unikalne restauracje oraz niebywałe plaże sprawiają, że to tutaj czuje się prawdziwy, rajski klimat Karaibów. Na Punta Cana znajdziemy wiele atrakcji dla dorosłych, a także dla młodszych podróżników. Ten raj na ziemi jest dostępny dla każdego, ciekawego świata turysty.

Co wyróżnia plaże na Punta Cana?

W rejonie Punta Cana znajduje się ponad 10 dużych plaż. Niektóre z nich są wyjątkowo długie i obejmują swym pasmem po kilkanaście kilometrów. Nie sposób zwiedzić ich wszystkich podczas jednego, weekendowego wypadu. Jednymi z najpiękniejszych plaż są: Uvero Alto, Bávaro, Cabo Engaño, Punta Cana oraz Juanillo. Przybrzeżne wody są zazwyczaj bardzo płytkie, ciepłe i wietrzne. Punta Cana jest zatem wspaniałym miejscem dla osób, które lubią aktywny, wodny wypoczynek. Uprawiane są tutaj niemal wszystkie dyscypliny sportów wodnych. Całe wybrzeże tego rejonu jest profesjonalnie przygotowane dla turystów. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych obiektów sportowych oraz wypożyczalni sprzętów wodnych. Bez problemu wypłyniemy w rejs wycieczkowy, bądź przedostaniemy się na pobliską wyspę Saona. Jest to najlepsze miejsce do nurkowania w całej okolicy.

Atrakcje w pobliżu plaż rejonu Punta Cana

Nieopodal plaż znajdują się piękne pola golfowe. Jednym z najpopularniejszych jest La Cana Golf Course. Niektóre pola dysponują widokiem na ocean, zaś inne zaskakują możliwością podziwiania tropikalnej roślinności. Na większości pól golfowych możemy skorzystać z pomocy trenerów lub odbyć specjalny kurs nauki grupowej.

Ciekawą atrakcją dla całej rodziny jest Dolphin Island. W tym miejscu możemy podziwiać akrobacje delfinów i zapoznać się z trybem życia tych wyjątkowych ssaków. Za dodatkową opłatą możemy nawet popływać w towarzystwie delfinów. Niestety taka przyjemność jest dość droga. A pracownicy pobierają opłatę za każde zdjęcie wykonane na terenie Dolphin Island.

Jedną z podstawowych atrakcji turystycznych Dominikany jest wyjątkowa kuchnia karaibska. W pobliżu plaż rejonu Punta Cana znajduje się wiele unikatowych barów i restauracji, które serwują wyłącznie tradycyjne dania. Jest to świetna okazja żeby spróbować regionalnych przysmaków oraz poznać zwyczaje żywieniowe mieszkańców wysp karaibskich.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.