Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Praga

W kolejnej odsłonie Naszego cyklu przenosimy się do najpopularniejszego miasta Europy środkowej. Owe miasto leży nad malowniczą Wełtawą i jest największą metropolią, a jednocześnie stolicą Czech. Praga co roku przyciąga do siebie około 4 miliony turystów z całej Europy. Tak duża ilość podróżników nie może się mylić – podróż po tym mieście jest niesamowitą przygodą i wspaniałą ucztą kulturalną.

Atrakcje dla miłośników zabytków

Praga jest stworzona dla miłośników zabytków. W tym mieście znajdziemy wiele unikatowych budowli, które prezentują niemal wszystkie style architektoniczne. Z pewnością nie zabraknie tu obiektów wykonanych w okresie gotyku, renesansu, baroku, a także secesji. Wiele z tych budowli nie zostało naruszone przez wojnę. Dzięki temu duża część zabytków Pragi została wpisana na światową listę zabytków UNESCO. Najpopularniejszymi zabytkami Pragi są:

Most Karola – Najstarszy most w całych Czechach. Stanowi symbol Pragi i jest jego niesamowitą ozdobą. Jego budowę zakończono w roku 1357. Warto odwiedzić to miejsce tuż po zmroku. Możemy wtedy oglądać piękne iluminacje świetlne rozciągające się na brzegach Wełtawy.

Zamek Hradczany – Ta monumentalna, XIX wieczna budowla kryje wiele zadziwiających tajemnic. Tereny zamkowe rozciągają się na 45 hektarach. We wnętrzu kompleksu zamkowego zobaczymy ogromną Bramę Macieja, piękną Katedrę św. Wita i niesamowitą Bazylikę św. Jerzego. Przy zamku znajdują się zadziwiające Ogrody Królewskie. Wśród bajkowej roślinności znajdziemy piękne tarasy widokowe, oranżerię a także niesamowitą śpiewającą fontannę.

Rynek Staromiejski – To kolejne miejsce obok którego nie możemy przejść obojętnie. Warto zauważyć, że jest to jedno z najstarszych, a zarazem najpiękniejszych starych miast w całej Europie. Rynek jest otoczony zabytkowymi kamienicami i kościołami. Podróż po jego sercu sprawia, że przenosimy się w czasie. Największą atrakcją rynku jest zegar astronomiczny Orloj. Ta 600 letnia konstrukcja co godzinę przedstawia imponujący spektakl symbolicznych figurek.

Muzeum Narodowe – jest jedną z ciekawszych atrakcji miasta. Zawiera ponad 14 milionów niezwykle intrygujących eksponatów i zdobyczy archeologicznych. Znajdziemy w nim eksponaty z wielu ważnych dziedzin. Przechadzka po tym miejscu może być wspaniałą lekcją historii.

Zakupy w Pradze

Praga jest bardzo popularnym miastem turystycznym. Taka sytuacja wpływa na znaczące podwyższenie cen wszystkich produktów. Najdrożej zapłacimy na starym mieście oraz w dzielnicach Hradczany i Mala Strana. Ceny na obrzeżach miast są kilku bądź nawet kilkunastokrotnie niższe. Jeśli chcemy zrobić zakupy, lub zjeść dobre i niedrogie danie w restauracji, powinniśmy oddalić się od centrum. Wystarczy przejechać kilka stacji metrem. Podróż zajmie kilka chwil, a może przynieść Nam spore oszczędności.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.