Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Berlin

Dwunasta część cyklu podróży przez najpiękniejsze miasta Europy przenosi Nas wprost do stolicy Niemiec – do Berlina. Jest to niezwykłe, dynamiczne miasto, w którym stale dzieje się coś nowego. Podróż po Berlinie nie może być nudna – prawie każdego dnia odbywają się tutaj liczne imprezy i festiwale. To miasto nie cichnie nawet nocą. Po zapadnięciu zmroku zobaczymy mnóstwo klubów i tętniących życiem lokali, które przyciągają miejscową młodzież oraz podróżników z całej Europy.

Atrakcje dla całej rodziny

Jedną z ciekawszych atrakcji Berlina jest największe na świecie zoo. Znajduje się w nim ponad 1500 gatunków zwierząt z całego świata. Niektóre z nich są niezwykłą rzadkością i należą do gatunków zagrożonych wymarciem. Kolejnym ciekawym miejscem jest tropikalna plaża (Tropical Islands). To ogromna hala, która znajduje się na przedmieściach Berlina. W jej wnętrzu znajduje się prawdziwa tropikalna roślinność, piękne piaszczyste plaże oraz nieskazitelnie czysta woda. Czas spędzony w tej tropikalnej plaży do złudzenia przypomina wycieczkę w odległe zakątki Naszej planety.

Atrakcje dla dorosłych podróżników

Jednym z najważniejszych punktów turystycznych jest Brama Brandenburska. Ta wysoka na ponad 25 metrów budowla jest symbolem powojennego Berlina. Na szczycie bramy znajduje się ogromny, miedziany posąg.

Miłośnicy sztuki powinni zobaczyć Wyspę Muzeów. Znajdują się tam niezwykle ciekawe muzea, a także Galeria Narodowa. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się unikatowe Muzeum Egipskie, a także Muzeum Następców Tronu. Co ciekawe, wyspę można zwiedzać w każdy czwartek całkowicie za darmo.

Ciekawą atrakcją dla dorosłych miłośników zabytków jest także Marienkirche. Jest to niesamowity, gotycki kościół. W jego wnętrzu znajdziemy unikatowe elementy architektury, ogromny obraz „Taniec śmierci” oraz piękną dzwonnicę.

Atrakcje sportowe

Berlin jest niemieckim centrum sportowym. Odbywają się tu liczne maratony i zawody. Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszy się Maraton Berliński oraz Golden League. Miłośnicy sportu powinni na własne oczy zobaczyć ogromny Olympiastadion (stadion olimpijski). Jest to miejsce wielu rozgrywek sportowych. Na co dzień Olympiastadion jest użytkowany przez Hertha – berliński klub piłki nożnej.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.