Podróż po najpiękniejszych miastach Europy – Wiedeń

Czwarta część cyklu podróży po najpiękniejszych miastach Europy przenosi nas do Austrii. W północno-wschodniej części tego kraju leży jego stolica – Wiedeń. Jest to jeden z najpiękniejszych, unikatowych ośrodków kultury europejskiej. Wycieczka po Wiedniu jest nie lada atrakcją dla entuzjastów sztuki, melomanów oraz osób, które pasjonują się szeroko pojętym pięknem.

Najpiękniejsze zabytki

Wiedeń jest pełen pięknych zabytków reprezentujących niemal wszystkie istotne style architektoniczne. Najbardziej spektakularne z nich to:

Pałace Schönbrunn i Belvedere – to dwa piękne barokowe pałace, które niegdyś należały do monarchii Habsburgów. Warto zobaczyć je choćby z zewnątrz, bowiem robią ogromne wrażenie niemal na każdym turyście.

Katedra św. Szczepana – jest majestatyczną, gotycką budowlą, która wpisuje się w kanon najważniejszych zabytków sakralnych Wiednia.

Parlament – to piękny budynek wybudowany w stylu klasycystycznym. Na attyce możemy podziwiać przepiękne murowane figurki wielu znanych osobistości.

Wiedeń dla całej rodziny

Do Wiednia chętnie przybywają rodziny z całej Europy. Fascynującą atrakcją jest dla nich Prater – największy park w całej środkowej Europie. W jego wnętrzu znajdziemy nie tylko urzekającą roślinność ale także największy w Europie lunapark. W tym ogromnym kompleksie każdy znajdzie dla siebie jakąś atrakcje. Co ciekawe – ceny biletów są dość przystępne (najtańsze atrakcje kosztują niewiele ponad 1 euro). Ogromną rodzinną przygodą może być też zwiedzenie Schmetterlinghaus (pawilonu motyli). Znajduje się w nim niemal kilkaset gatunków egzotycznych motyli. Co ciekawe, wszystkie z nich fruwają swobodnie po wnętrzu pawilonu.

Śladami muzyki

Wiedeń to miasto pełne muzyki. Niegdyś komponowali w nich słynni klasycy – między innymi Wolfgang Amadeusz Mozart oraz Ludwig van Beethoven, Na szczególną uwagę turystów zasługuje słynna opera Wiedeńska oraz Wiener Musikverein (filharmonia Wiedeńska). Osoby które przybędą do Wiednia w nowy rok, mogą cieszyć się niezapomnianym koncertem noworocznym. Filharmonia Wiedeńska organizuje go nieprzerwanie od zakończenia II wojny światowej.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.