Podróż po najpiękniejszych miastach Europy – Stambuł

Stambuł jest kolejnym miejscem, które w pełni zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych miast Europy. To ogromne Tureckie miasto jest bardzo często nazywane wrotami Azji. To tutaj kontynent europejski spotyka się z kontynentem azjatyckim. Klimat i wyjątkowość tego miejsca są wyraźnie odczuwalne już od pierwszych chwil pobytu. Warto też wiedzieć, że Stambuł jest największym miastem europy, a jednocześnie jednym z największych metropolii na świecie. Znajdziemy tu niemal wszystkie atrakcje, które turysta powinien odnaleźć na swojej trasie podróży.

Kuchnia

Podróż do Istambułu jest świetną okazją do skosztowania tradycyjnej, pełnej aromatów kuchni Tureckiej. W mieście znajduje się wiele eleganckich lokali, których ceny menu nie przyprawią nas o zawroty głowy. Po pysznej uczcie warto spróbować lokalnych drinków, tworzonych na bazie unikalnej wódki tureckiej – raki.

Istambuł nocą

Stambuł jest jednym z tych miast, które ożywają w czasie nocnym. Wymieszanie wpływów kultury azjatyckiej i europejskiej jest tu widoczne na każdym kroku. W dyskotekach oraz klubach możemy obejrzeć spektakularne pokazy tańca brzucha, które dla turystów są dość popularną atrakcją.

Co warto zobaczyć?

Jedną z najbardziej oryginalnych atrakcji Istambułu jest Kapalıçarşı (kryty bazar). Jego historia sięga czasów Bizancjum. Bazar składa się z kilkudziesięciu uliczek oraz niezliczonej ilości stoisk i sklepików. Jego powierzchnia zajmuje aż 8 hektarów. Możemy tam kupić wszystko, od pamiątek, aż po dobra luksusowe.

Zwiedzając Stambuł obejrzyjmy także Pałac Dolmabahçe. Budynek onieśmiela swoją formą, a w jego wnętrzu znajduje się znane Muzeum Sztuk Przepięknych. U wrót zamku usytuowano 27 metrową Wieże Zegarową. Na czterech ścianach umieszczone są efektowne zegary z herbami osmańskimi. Taki widok od lat przyciąga uwagę turystów i jest ogromną dumą Stambułu.

Podróż do Stambułu jest też świetną okazją na obejrzenie akweduktów wodnych. Najciekawszym z nich jest Akwedukt Walensa, który niegdyś zaopatrywał w wodę całe miasto.

Jak dojechać?

Do Stambułu możemy dotrzeć na kilka sposobów: pociągiem, autokarem, samolotem lub własnym samochodem. Ta ostatnia metoda jest jednak najmniej polecana. Stambuł jest ogromnym, zatłoczonym i niestety zakorkowanym miastem. Znalezienie jakiegokolwiek parkingu to duże, męczące oraz czasochłonne wyzwanie.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.