Chemia techniczna

Chemia techniczna znajduje zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Jednak nie każdy wie, czym jest, jakie ma zastosowanie, a także gdzie można ją nabyć. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania.

Czym właściwie jest chemia techniczna?

Chemia techniczna to pojęcie umowne. Odnosi się do substancji znajdujących zastosowanie w pracach mechanicznych, przemyśle oraz pracach elektrotechnicznych oraz naprawczych. Chemia techniczna to innymi słowy substancje o określonych parametrach i jasno sprecyzowanym przeznaczeniu. Najważniejszą cechą charakterystyczną chemii technicznej jest dopasowanie jej parametrów, do konkretnych wymagań.

Zastosowanie chemii technicznej

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, chemia techniczna znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Mianem chemii określamy między innymi:

Kleje – o różnych parametrach i możliwościach przeznaczenia. Mogą nadawać się do klejenia papieru, drewna, blachy, tworzyw sztucznych, skóry, kartonu, rur, gwintów, czy ceramiki.

Preparaty smarujące – to chemia techniczna taka jak smary, oleje. Znajduje swoje zastosowanie w smarowaniu mechanizmów produkcyjnych, elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, prowadnic, łańcuchów bądź elementów silników.

Preparaty konserwujące – to kolejny ciekawy przykład chemii technicznej. Jak sama nazwa wskazuje, preparaty konserwujące służą do zabezpieczania poszczególnych elementów. Mogą chronić metal przed niszczącym działaniem korozji, usuwać ślady rdzy bądź chronić przed działaniem środków chemicznych. Preparaty konserwujące są też często wykorzystywane jako element izolacji termicznej, impregnaty i farby metaliczne. Mogą chronić elementy przed długotrwałym oddziaływaniem wilgoci, co nabiera szczególnego znaczenia przy zabezpieczaniu drewna.

Preparaty czyszczące – To chemia techniczna przeznaczona do oczyszczania materiałów takich jak szkło, laminat, drewno, tekstylia, kamień naturalny, glazury czy różnego typu spoiny.

Preparaty do prac elektrycznych – np. taśmy do izolacji, produkty do smarowania, zamrażania bądź zabezpieczania styków elektrycznych.

Chemia techniczna przeznaczona do renowacji – pozwala na usuwanie starych powłok lakierniczych i osadów. Może mieć działanie nabłyszczające oraz ochronne.

Preparaty zmywające – to głównie chemia techniczna przeznaczona od odłuszczania metali. Może znaleźć zastosowanie podczas usuwania starych powłok malarskich oraz w trakcie zmywania posadzek. Preparaty zmywające zapewniają silne oczyszczenie pożądanych powierzchni i mogą znajdować zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Gdzie kupić dobrej jakości chemię techniczną?

Chemie techniczną możemy nabyć za pośrednictwem firmy https://handtech.pl, która od wielu lat specjalizuje się kompletacją dostaw do zakładów przemysłowych. W ofercie handlowej firmy handtech odnajdziemy chemię techniczną do różnorodnych zastosowań. Wysoka jakość materiałów oraz przystępna cena sprawia, iż oferta handtech wyróżnia się spośród konkurencji.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.