Życie celebryty – rachunek zysków i strat …

Wiele osób uważa, że życie celebryty to same przyjemności – imprezy, autografy, sesje zdjęciowe i bardzo przyjemna, lekka praca. Na pozór wszystko wygląda idealnie, a gwiazdy uśmiechają się do Nas z drugiej strony ekranu. Ale czy życie celebryty to wyłącznie same zyski i przyjemności? Każdy kij ma dwa końce, a życie gwiazdy nie jest tak do końca usłane różami. Ten piękny, bogaty świat kryje w sobie wiele wad, a także zagrożeń, które czyhają głównie na młode i niedoświadczone gwiazdy show biznesu. To świat, w którym pamięta się wyłącznie o osobach, które aktualnie odnoszą jakieś sukcesy. Jeśli nie odnosisz sukcesów, wówczas zostajesz zapomniany, a z życia gwiazdy pozostają jedynie wspomnienia.

Prosty rachunek zysków

Zastanówmy się, czemu tak wiele osób chciałoby zostać celebrytą? Odpowiedź jest prosta. Za życiem celebryty idzie sława i często ogromne pieniądze. Chyba każdy z Nas marzy o akceptacji ze strony społeczeństwa o spełnieniu zawodowym i możliwości zapewnienia swojej rodzinie wszystkiego, co w życiu najlepsze. Duże pieniądze wiążące się z życiem celebryty to też ogromne możliwości. Częste wycieczki do tropikalnych krajów, drogie samochody, podróże po najpiękniejszych miastach świata, modne ubrania, przepiękna biżuteria… takie korzyści możemy wymieniać bez końca. Wiele gwiazd nie musi płacić za swoje samochody czy tym bardziej za ubrania i biżuterię. Znani projektanci oraz producenci chętnie oddają lub wypożyczają swoje produkty – a gwiazda staje się chodzącą reklamą danej marki. W końcu, która kobieta nie chciałaby dostawać za darmo najpiękniejszych sukni, modnej biżuterii i eleganckich, markowych dodatków? Popularni celebryci zarabiają na tyle dużo, że stać ich na ogromną willę, najlepsze szkoły dla dzieci i dobra materialne, na które nie może sobie pozwolić większość przeciętnych obywateli. Nie bez znaczenia jest też fakt, że celebryci mogą prowadzić bogate życie rozrywkowe. Liczne imprezy, gale i pokazy to wspaniała okazja na poznanie wybitnych osobistości z całego świata. Ogromną satysfakcją może też być rzesza oddanych, zagorzałych fanów, którzy towarzyszą celebrytom niemal na każdym kroku. Rozdawanie setek autografów z pewnością podnosi poczucie własnej wartości i sprawia, że celebryta może poczuć się kimś wyjątkowym. Niestety za taką satysfakcję trzeba czasem zapłacić dość wysoką cenę…

Rachunek najważniejszych strat

Wbrew pozorom, życie celebryty może być wyczerpującą i ciężką pracą. Wiele gwiazd światowego formatu pracuje nieustannie od świtu do zmierzchu. Nie ma tu czasu na odpoczynek a każda wpadka zostanie bezdusznie wykorzystana przez brukowce i tabloidy. Natłok obowiązków z pewnością nie sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które często stają przed wyborem – kariera lub zakładanie rodziny. Warto wiedzieć, że wiele dzieci sławnych gwiazd jest tak naprawdę wychowywana przez opiekunki. Dobra opiekunka może mieć najlepsze umiejętności i wymarzone referencje, jednak nigdy nie zastąpi dziecku prawdziwego rodzica. Kolejną uporczywą wadą życia gwiazdy jest brak anonimowości i prywatności. Wielu znanych celebrytów nie ma możliwości zrobienia zakupów w miejscu publicznym. Problemem okazują się nawet anonimowe wakacje z rodziną czy zwykły spacer po ulicach rodzinnego miasta. Wśród tysięcy fanów zawsze znajdzie się też grupka anty-fanów i niesprzyjających gazet. Podrzędne gazety plotkarskie żywią się życiem celebrytów i często dopuszczają się rażących nadużyć. Jedna plotka może pociągnąć za sobą szereg obszernych artykułów w całej prasie plotkarskiej. W takich warunkach nie łatwo utrzymać dobrą opinie.

Zagrożenia czekające na młodych celebrytów

Życie gwiazdy niewątpliwie może być bardzo przyjemne i radosne. Musimy jednak pamiętać, że taka radość niesie ze sobą także ogromne zagrożenia. Dotyczy to szczególnie młodych, wschodzących gwiazdek. Nagła sława, ogromne pieniądze i imprezowe życie mogą szybko uderzyć do głowy. Wiele młodych celebrytów schodzi wtedy na niewłaściwą drogę. Ogromnym zagrożeniem są tutaj używki. Często słyszymy jak młode gwiazdy rozbijają swoje samochody czy trafiają do ośrodków odwykowych. W świecie ciągłego rozgłosu trudno znaleźć swoją własną, właściwą drogę, trudno odnaleźć wewnętrzną harmonię i znaleźć spokój. Jednak osoby którym się to uda, mogą być nie tylko bogate i sławne, ale także szczęśliwe i w pełni spełnione.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.