Sharm el Sheikh w Egipcie

Sharm el Sheikh jest pięknym, egipskim miastem turystycznym, które leży w południowej części półwyspu Synaj (tuż przy wybrzeżach Morza Czerwonego). Owe miejsce jest często określane mianem złotego przylądka. Nie bez powodu, bowiem przy plażach Sharm el Sheikh znajdują się: wyjątkowo szeroka baza turystyczna, rajska roślinność oraz niezwykle bogaty, podwodny świat flory i fauny.

Najpiękniejsze plaże.

Jedną z niedogodności Sharm El Sheikh jest fakt, że większość plaż jest w posiadaniu prywatnych hoteli. Goście hotelowi mogą wypoczywać w granicach danej plaży, jednak zabrania się podróżowania poza wyznaczone rewiry. Na szczęście istnieje też kilka bezpłatnych, pięknych plaż na których może wypoczywać każdy. Na szczególną uwagę zasługują:

Sharks Bay Oasis – najpopularniejsza, publiczna plaża w całym Sharm El Sheikh. Piasek delikatnie schodzi do wody i jest wspaniałą atrakcją dla podróżników w każdym wieku. Nieopodal plaży znajdują się liczne bary, restauracje oraz niewielkie sklepiki. Wypoczynek w Sharks Bay Oasis jest wspaniałą okazją na naukę nurkowania. Możemy wziąć udział w niezwykle ciekawych kursach nurkowania, a także nauczyć się sztuki nurkowania nocą.

Reef Beach – to popularna plaża, z której korzysta wielu gości hotelowych. Znajduje się tu świetna restauracja, serwująca specjały lokalnej kuchni. Do wody schodzimy wprost ze specjalnego pomostu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Na plaży możemy wypożyczyć niemal wszystkie sprzęty do pływania i nurkowania.

Terrazina Beach – wyjątkowe miejsce dla młodych turystów, którzy lubią ciekawe imprezy. Zabawa trwa tu przez 24 godziny na dobę. Osoby spragnione zabawy mogą skorzystać z szerokiej oferty baru, klubu tanecznego oraz wyjątkowej restauracji. Przy brzegu zobaczymy też wielu młodych entuzjastów sportów wodnych.

Turquise – jest niewielką i wyjątkowo cichą plażą, w której możemy odpocząć od hotelowego zgiełku. Delikatne zejście do wody oraz wyjątkowo delikatny, srebrzysty piasek sprawiają, że jest to ulubione miejsce dla całych rodzin. Niezwykłą atrakcją dla dzieci jest zjeżdżalnia, którą wybudowano w wodzie.

Kiedy jechać?

Wypady do Sharm el Sheikh są organizowane przez okrągły rok. Musimy jednak pamiętać, że w lato panują tam duże upały, które utrudniają wypoczynek. Najwygodniejszy czas na podróż to okres pomiędzy listopadem, a lutym. Temperatura powietrza spada wtedy poniżej 300C, a woda jest stale ciepła.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.