Rajskie plaże Teneryfy

Trzynasta część cyklu podróży po najpiękniejszych plażach świata to wyprawa na Teneryfę. Jest to jedna z największych wysp archipelagu Kanaryjskiego. Teneryfa leży przy północno zachodnich wybrzeżach Afryki i w całości należy do Hiszpanii. Wielu podróżników nazywa wyspę kontynentem w miniaturze. Na niewielkim obszarze znajdziemy tu kilka stref klimatycznych oraz niesamowicie zróżnicowany krajobraz. Przy brzegach rozciągają się wyjątkowo piękne plaże, które wpadają wprost do przejrzystych wód Oceanu Atlantyckiego. Jest to raj dla podróżników, którzy doceniają piękno przyrody i oczekują wspaniałej pogody.

Najpiękniejsze plaże Teneryfy.

Plaże Teneryfy są powszechnie uważane za jedne z najczystszych w europie. Co ciekawe, sezon turystyczny trwa tu przez cały rok, a wody Atlantyku są tu stale ciepłe. Szczególnym zainteresowaniem turystów cieszą się plaże, położone w południowej części wyspy. Nic w tym dziwnego, bowiem plaże południowej Teneryfy charakteryzują się wyjątkowo płytkim brzegiem, oraz czarnym, delikatnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Jest to niepowtarzalny widok dla każdego turysty, który pierwszy raz wybrał się w podróż na Archipelag Wysp Kanaryjskich. Do najpiękniejszych plaż Teneryfy południowej należą:

Playa de Las Teresitas – wyjątkowo piękna, kilometrowa plaża, która została otoczona przez masywy górskie. Drobny, żółty piasek wysypany na plaży został tu przywieziony wprost z Sahary.

Playa del Duque – niezwykle jasna plaża otoczona przez niewielkie klify. Wody mają tutaj niezwykłą szafirową barwę, a na brzegu znajduje się ogromna ilość drobnych muszelek. Plaża cieszy się szczególnym zainteresowaniem par. Nic dziwnego, bowiem to tutaj zobaczymy najpiękniejsze zachody słońca.

Playa de La Americas – do złudzenia przypomina plaże w Miami na Florydzie. Wzdłuż brzegu rozciąga się urokliwa promenada z licznymi sklepami, barami i restauracjami. Jest to ulubione miejsce wypoczynku wielu turystów. Przy brzegach zawsze ćwiczą amatorzy sportów wodnych.

Sporty na plażach

Teneryfa jest unikalną wyspą, która tętni życiem i przyciąga aktywnych, ciekawych świata turystów. Na plażach często odbywają się mini zawody siatkówki plażowej, surfingu, windsurfingu oraz pływania. Dużą popularnością cieszy się też nurkowanie, które jest wspaniałą okazją na obejrzenie wyjątkowego, podwodnego świata. Na plażach często odbywają się też widowiskowe pokazy lokalnej sztuki walki: Palo Canario. Jest to wymierająca sztuka walki kijem, stanowiąca część folkloru wysp kanaryjskich.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.