Eagle Beach i Palm Beach na wyspie Aruba

Eagle Beach i Palm Beach są pierwszym przystankiem Naszej wycieczki po najpiękniejszych plażach świata. Owe plaże znajdują się na pięknej, malowniczej wyspie Aruba, będącej częścią archipelagu Małych Antylii (Karaiby). Niesamowicie czysta woda, wyjątkowo błękitne niebo i złociste plaże co roku przyciągają tutaj turystów z całego świata. Na Eagle Beach i Palm Beach czeka na Nas cały szereg atrakcji – w tych miejscach po prostu nie można się nudzić.

Najciekawsze atrakcje czekające na plażach

Jedną z najciekawszych atrakcji jest wycieczka łodzią ze szklanym dnem. Woda przy plażach jest przejrzysta, dzięki czemu możemy odkrywać zagadkowy, podwodny świat. Niezwykle bogata rafa koralowa należy do najpiękniejszych na świecie i przyciąga uwagę niemal wszystkich miłośników przyrody.

Odważniejsi, łaknący wrażeń podróżnicy mogą popływać niezwykle szybkimi motorówkami. Na Eagle Beach i Palm Beach znajdują się najszybsze motorówki całego świata. Amatorzy tego typu atrakcji pływają z dala od brzegu – dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla innych turystów.

Na plażach Aruby czekają też atrakcje dla poszukiwaczy przygód. Pod taflą wody znajduje się wiele niepowtarzalnych endemicznych gatunków roślin i zwierząt, które znajdziemy jedynie w tym niezwykłym zakątku świata. Dzięki lekcjom nurkowania możemy podziwiać piękno podwodnej przyrody, ale także poszukiwać niezwykłych skarbów, kryjących się we wrakach zatopionych statków. Warto wiedzieć, że na Arubie znajdowały się kiedyś bogate złoża złota.

Dla aktywnych

Wycieczka na Aruby jest wspaniałą okazją na wypróbowanie swoich sił w surfingu. Świetne warunki pogodowe sprawiają, że plaże stały się gratką dla pasjonatów tego sportu. Na Eagle Beach znajdziemy wielu doświadczonych instruktorów, którzy udzielą praktycznych lekcji i pomogą w opanowaniu podstaw surfingu.

Kiedy w podróż Na Aruby?

Wszystkie wyspy Karaibskie mogą być zwiedzane o dowolnych porach roku – zawsze znajdziemy tam wysokie temperatury powietrza. Miłośnicy plaż powinni jednak unikać okresów deszczowych. Na Eagle Beach i Palm Beach najlepiej się udać w porze suchej – czyli na przełomie listopada i grudnia, a także na przełomie marca i kwietnia. Podróż w tych miesiącach jest gwarancją optymalnych temperatur oraz pięknego słońca.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.