Atrakcje orientalnego Singapuru

Singapur to jedno z pięciu miast-państw, które możemy spotkać na ziemi. Bez wątpienia to również jedno z najbardziej nietypowych i zaskakujących kierunków turystycznych. Singapur – czyli paszcza lwa potrafi zaskoczyć niejednego doświadczonego podróżnika. Imponuje swoim potencjałem i unikalną kulturą (dokładniej mówiąc mieszkanką kultury malajskiej, hinduskiej, chińskiej oraz europejskiej). Z pewnością warto zaznaczyć je na mapie swojej podróży.

Paszcza Lwa

Malajska legenda głosi, że dawny książę Sumatry przemierzał piękną wyspę Temasek. Spragniony odpoczynku, zmęczony niesprzyjającą aurą szukał schronienia. W pewnej chwili zauważył majestatycznego lwa. Owe nietypowe spotkanie zostało potraktowane jako dobra wróżba. Książę założył Singapurę (co w wolnym tłumaczeniu oznacza paszczę lwa). Po latach w centrum Singapuru wybudowano posąg Merlion, który po dziś dzień pozostaje symbolem tego miejsca.

Dlaczego warto odwiedzić Singapur

Jest wiele powodów dla których warto odwiedzić Singapur. Opisanie wszystkich ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych jest niemal niemożliwe. Miasto tętni życiem i zapewnia turystom szereg wspaniałych wrażeń. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po przyjeździe do Singapuru jest niesamowite bogactwo oraz czystość tego państwa- miasta. Utrzymane trawniki, zadbane ulice, piękne budynki i błyszczące samochody – taką scenerię zobaczymy na każdym kroku. Stacja metra Raffles MRT prowadzi wprost do centrum finansowego i zatoki Mariana Bay. Zbiornik wodny ukazuje piękną panoramę miasta i jest pełen atrakcji turystycznych. Największym zainteresowaniem cieszy się hotel oraz kasyno Marina Bay Sands. Warto je zobaczyć chociaż z daleka. Nietypowa, luksusowa zabudowa może zrobić na nas bardzo duże wrażenie.

Kolejną ciekawą atrakcją turystyczna jest China Town położone nieopodal centrum finansowego. Zobaczymy tam typową chińską zabudowę, eleganckie świątynie, a także niezliczone stragany z najróżniejszymi drobiazgami (od pamiątek, po ubrania). Warto zajrzeć na ulicę Arab Street, pełną malajskich kawiarenek i urokliwego nastroju. Możemy tam zapalić fajkę wodną oraz skosztować specjałów kuchni bliskiego wschodu.

Podróżując po Singapurze musimy odwiedzić Ogrody Botaniczne, park East Coast Park, a także Narodowe Muzeum Singapuru. Wszystkie te miejsca zapewniają atrakcje dla podróżników w każdej grupie wiekowej. Pamiętajmy też o wyspie Sentosa, która łączy w sobie wesołe miasteczka (przystosowane dla całych rodzin), a także ciekawe kasyna zainspirowane motywami filmowymi. Miejsce jest co prawda nieco kiczowate, jednak z pewnością zasługuje na uwagę turystów.

Ciekawostki z miasta praw i obowiązków

Wiele osób kojarzy Singapur z miejscem niebezpiecznym, pełnym niecodziennych praw i zakazów. Przed wyjazdem warto zapoznać się z kulturą oraz powszechnie obowiązującymi regułami. Pamiętajmy, że za posiadanie lub handel narkotykami grozi kara śmierci. Zakaz posiadania narkotyków jest dość zrozumiały, jednak w Singapurze obowiązują też zakazy, które mogą być dość dziwne dla europejskiego turysty. Jednym z nich jest chociażby zakaz żucia gumy w miejscach publicznych. Osoba żująca gumę, rzucająca papierki na ulice czy zrywająca kwiatki może się spotkać z dotkliwą karą grzywny. Karane jest także jedzenie i picie w miejscach publicznych.

Kiedy jechać do Singapuru?

W Singapurze niemal wcale nie występuje podział na pory roku. Od stycznia do grudnia średnia dzienna temperatura oscyluje wokół 30oC. Wysokie temperatury łączą się z dużą wilgotnością powietrza, co jest charakterystyczną cechą klimatu tropikalnego. Dzięki niezmienności pogody, Singapur możemy zwiedzać o każdej porze roku. Z dużym prawdopodobieństwem natrafimy na ciepłe i słoneczne dni. W okresie od grudnia do lutego zwiększa się częstotliwość opadów. Jednak i to nie stanowi zbyt dużego problemu dla podróżników. Większość opadów spada na Singapur w porach nocnych, a ranek odsłania przejrzyste niebo.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.