Drugie obywatelstwo – Paragwaj

Paragwaj to kolejny punkt na Naszej liście. Z pewnością jest to piękne, a zarazem w miarę bezpieczne miejsce, które zapewnia swoim obywatelom wysoki poziom prywatności oraz ochrony. Paragwaj to kraj o charakterze neutralnym, nie angażuje się w konflikty zbrojne, nie ma roszczeń terytorialnych, a uzyskanie obywatelstwa jest bajecznie proste.

Jedno z ciekawszych państw świata

Paragwaj jest słabo rozwiniętym krajem o charakterze rolniczym. Podobnie jak Urugwaj nie posiada obfitych złóż naturalnych ani roszczeń terytorialnych do swoich sąsiadów. W wyniku wojny paragwajskiej (lata 1864-1870) kraj stracił około 2/3 mieszkańców oraz duże terytorium. Do dziś liczba ludności tego państwa utrzymuje się na niewielkim poziomie. Większość mieszkańców to wyznawcy chrześcijaństwa.

Jeszcze do niedawna Paragwaj był bardzo słabo rozwiniętym i biednym krajem. Jednak coraz szybciej się rozwija i zaczyna „cywilizować”. Ten kraj z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które nie lubią skomplikowanych zapisów prawnych oraz wysokich podatków. Wielu mieszkańców Paragwaju porusza się samochodami bez żadnego prawa jazdy, bez ubezpieczenia, bez przeglądów stanu technicznego pojazdu. W zasadzie przegląd wykonują jedynie mieszkańcy większych miast, a ubezpieczeń pojazdów nie ma w ogóle. Co ciekawe, zapisy prawne nie regulują też kwestii sprzedaży i posiadania broni. Można ją nabyć bez żadnych świadectw, certyfikatów i dodatkowych opłat wnoszonych na rzecz państwa. W Paragwaju odnajdziemy także dużą wolność podatkową. Przykładowy podatek dochodowy wprowadzono stosunkowo niedawno i z pewnością nie każdy Paragwajczyk zamierza go opłacać.

Niektórzy mogliby pomyśleć, że Paragwaj to całkowicie zdziczały, a przy tym niebezpieczny kraj. Jednak takie opinie są mocno przesadzone. Prawdą jest to, że Paragwaj nie należy do światowej czołówki najwyżej rozwiniętych krajów. Jest raczej biedny i w pewnym stopniu skorumpowany. Jednak poziom przestępczości nie jest wcale tak wysoki jak można by przypuszczać.

Jak wyrobić obywatelstwo Paragwaju?

Sprawa jest bajecznie prosta, uzyskanie obywatelstwa tego kraju jest jeszcze łatwiejsze niż w przypadku Urugwaju. O obywatelstwo możemy się ubiegać już po dwóch latach zamieszkiwania w tym kraju. Nikt nie sprawdza czy mieszkamy w Paragwaju na stałe czy tylko wizytujemy od czasu do czasu. Osoba, która ubiega się o wydanie dokumentu musi przejść test wiedzy. W teście znajdują się zagadnienia historyczne, geograficzne i kulturowe. Jednak pytania są dość proste i większość osób przechodzi test bez większego wysiłku.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

3 Komentarze

  1. Nie wiem kto i kiedy pisał ten artykuł. Spróbuję sprostować kilka rzeczy. W Paragwaju są złoża złota. Całkiem niemałe, ale o tym się nie mówi, bo łapę na tym trzyma gruba firma kanadyjska. Prawo jazdy ma prawie każdy. Tyle że nie potrzeba zdawać zbędnych egzaminów. Idziesz do urzędu miasta płacisz i masz. Co roku trzeba przedziurkować i wnieść niewielką opłatę. Przeglądy nie są wymagane. Jedynie dla samochodów sprowadzanych z zagranicy robi się tzw przegląd polegający na spisanie nr nadwozia. A czy jest sprawny to już twoja sprawa. Ubezpieczenia samochodów są. tylko zainteresowani wykupują. Broń można kupić łatwo nielegalnie nawet wymienić za telefon komórkowy.legalnie można nabyć z zaświadczeniem z policji o niekaralności.dostaje się karnet na kilka lat.potem trzeba znów wnieść opłaty. Co do obywatelstwa to się dowiem może się zmieniło,ale znam Niemców co zapłacili adwokatom kupę siana i czekali 5 lat i nic nie wiem jak się skończyło. Tu trzeba do takich spraw brać adwokata. W sądzie nie podasz pisma bez papugi, nawet jeśli lepiej się znasz na prawie. Dowód osobisty można dostać po paru miesiącach po złożeniu kompletu dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.