Drugie obywatelstwo – Panama

Panama to trzeci kraj na Naszej liście. Charakteryzuje się pięknym krajobrazem, rajskimi widokami, dostępem do wszystkich dóbr cywilizacyjnych i co najważniejsze… tajemnicą bankową. Mieszkańcy tego kraju mogą czuć się spokojnie, bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że Panamy nie dosięgnie żaden konflikt zbrojny.

Dlaczego właśnie Panama?

Nie ukrywajmy, że w Panamie każdy znajdzie coś dla siebie. Zamieszkiwanie w tym państwie może być marzeniem niejednego mieszkańca europy. Wyrobienie obywatelstwa tego kraju wiąże się też z wieloma korzyściami dla posiadaczy firm. Pamiętajmy, że panamskie podatki są nieporównywalnie mniejsze niż podatki, które trzeba odprowadzać w Naszym kraju. Panamski sektor bankowy jest bardzo silny i zwraca szczególną uwagę na zachowanie tajemnicy bankowej. Za naruszenie owej tajemnicy grożą dotkliwe kary (nawet do 10 lat więzienia). Możemy zatem przyjąć, że Nasze środki wpłacone do panamskich banków będą bezpieczne i z pewnością nie dowiedzą się o nich żadni urzędnicy działający w Polsce.

Kolejną dość ważną kwestią są opłaty podatkowe. Firmy niedziałające na terenie Panamy nie muszą opłacać tam podatków. Nie istnieje także kontrola wymiany międzynarodowej. Dzięki temu firma nie musi martwić się żadną rachunkowością (jej prowadzenie nie jest obowiązkowe jednak zalecane). Władze kraju czerpią dość pokaźne dochody z Kanału Panamskiego. Dzięki temu przeciętny obywatel nie jest obarczony zbyt wysokimi składkami i podatkami pobieranymi od każdej czynności czy przedmiotu. Wysokość podatku VAT od dóbr i usług stanowi jedynie 7 %. Obowiązek ubezpieczenia społecznego jest już powszechny, jednak jego wysokość jest znacznie mniejsza niż w europie. Powyższe korzyści sprawiają, że Panama stała się bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla osób prowadzących większą działalność gospodarczą.

Jak uregulować kwestie formalne?

Najłatwiejszym sposobem uzyskania paszportu jest założenie lokaty w jednym z państwowych, panamskich banków. Lokata musi przynosić minimum 2 000 $ odsetek miesięcznie. Dzięki temu otrzymamy paszport o pięcioletnim okresie ważności. Nie musimy posiadać obywatelstwa panamskiego ani żadnych pozwoleń związanych z przebywaniem w tym kraju. Z resztą z otrzymaniem obywatelstwa też nie powinno być większego problemu. Wystarczy otworzyć działająca w panamie spółkę i zostać jej dyrektorem. Jest to podstawa do wydania Nam obywatelstwa. W praktyce nie musimy nawet wyjeżdżać z Naszego kraju. Wszelkie formalności wykonają za Nas fachowcy. Warto wiedzieć, że na terenie całej europy działa coraz więcej firm, które zajmują się tego typu sprawami. Korzystanie z ich usług powinno być dla Nas bardziej ekonomiczne niż wykonywanie działań na własną rękę.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 Komentarz

  1. Panama to ciekawy kierunek do emigracji, ale w rzeczywistości to chyba nie tylko ucieczka na koniec świata, ale i koniec z całą swoją przeszłością…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.