Czy biomasa jest przyszłością polskiej energetyki?

Zagrożenie wyczerpaniem paliw kopalnych jest coraz bardziej realne. Dlatego gospodarka światowa stale poszukuje nowoczesnych, wydajnych źródeł energii. Tak dzieje się także w naszym kraju. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi energia odnawialna, która zyskuje coraz większą popularność. Na szczególną uwagę polaków zasługuje biomasa.

Czym właściwie jest biomasa?

Biomasa to innymi słowy ulegająca biodegradacji frakcja odpadów, produktów oraz pozostałości z produkcji rolnej. Mogą to być produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Biomasa może być też ściśle związana z innymi gałęziami przemysłu, takimi jak rybołówstwo.

Komunalne i przemysłowe frakcje odpadów ulegają rozpadowi i zamieniają się w biomasę, która może być niewyczerpalnym źródłem energii. Wiele osób upatruje w niej najlepszą alternatywę dla gazu ziemnego oraz węgla kamiennego, którego zapasy są mocno ograniczone. Być może w przyszłości biomasa stanie się jednym z najefektywniejszych sposobów pozyskiwania anergii. Kwestia jej zastosowania z pewnością jest warta głębszej analizy.

Czemu biomasa może być przyszłością polskiej energetyki?

Przede wszystkim dlatego, że jest energią niewyczerpalną i odnawialną. Podczas produkcji i spalania biomasy nie wytwarza się toksyczna siarka, mogąca zaszkodzić środowisku naturalnemu lub zmniejszyć komfort zamieszkania w pobliżu zakładów produkcyjnych. Większość biomasy pochodzi z odpadów poprodukcyjnych. Dzięki takiemu wykorzystaniu zasobów eliminujemy problemy z późniejszym składowaniem i kosztowną utylizacją odpadów. To bardzo dobra wiadomość dla wielu przedsiębiorców. Umiejętne zagospodarowanie oraz przetworzenie odpadów poprodukcyjnych może być dla nich sposobem na poczynienie dość znaczących oszczędności. Odpady mogą być przetransportowane w odpowiednie miejsce i przetworzone na ekologiczną biomasę. Przetworzony w ten sposób materiał może być wykorzystany do zasilenia przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Wykorzystanie biomasy może być szczególnie korzystne przy w dobrze zurbanizowanych aglomeracjach. W owych miejscach znajduje się największa ilość odpadów poprodukcyjnych. Ich umiejętne zagospodarowanie przyniesie wiele korzyści dla środowiska naturalnego i będzie proekologicznym sposobem pozyskiwania odnawialnej energii.

Kolejną kwestią przemawiającą za wykorzystaniem biomasy jest jej regionalne pochodzenie. Tego rodzaju odnawialne źródła energii nie muszą być transportowane z innych państw, co stanowi duże usamodzielnienie kraju. To państwo stoi za produkcją i sprzedażą energii z biomasy, dzięki czemu może wpływać na jej cenę. Nie można tego powiedzieć chociażby o gazie ziemnym, którego cena nieustannie szybuje w górę.

Gdzie kupić kocioł na biomasę

Biomasa może być wykorzystana w każdym gospodarstwie domowym. Jest naturalnym, ekologicznym i co ważne tanim opałem. Dlatego nikogo nie powinno dziwić to, ze coraz więcej inwestorów decyduje się na tego rodzaju źródło ogrzewania budynków. Dobrej jakości kotły na biomasę możemy kupić na http://kotlarstwo.co/pl To znany i renomowany producent, który stanowi gwarancję wysokiej jakości. Na stronie znajdziemy zarówno nowoczesne kotły na węgiel kamienny, eko-groszek, jak i na biomasę. Oferta producenta jest tak bogata, że każdy znajdzie kocioł odpowiedni do własnego domu jednorodzinnego i wydajności instalacji centralnego ogrzewania.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.