Ziemia Salzburska – miejsce aktywnych turystów

Salzburg to piękne miasto położone w północno-zachodniej Austrii (tuż przy niemieckiej granicy). Miejsce zadziwia swoim naturalnym pięknem oraz gościnnością lokalnej ludności. Nie bez przyczyny jest często określane mianem najbardziej gościnnego miasta Europy. Szczyt sezonu przypada tu na początek grudnia do końca kwietnia. Jest to czas wspaniałych atrakcji skierowanych dla ciekawych wrażeń podróżników.

Gratka dla narciarzy

Ziemia Salzburska to miejsce, które możemy odwiedzać niemal o każdej porze roku. Dużą atrakcją dla narciarzy stał się lodowiec Kitzsteinhorn. Zbudowano na nim wspaniały i bogato wyposażony kurort o nazwie Kaprun – Zell am See. Wypad w to miejsce to gwarancja świetnej pogody i idealnych szlaków narciarskich. Dzięki unikalnemu położeniu kurortu szlaki narciarskie są czynne przez 10 miesięcy w roku. Do dyspozycji turystów pozostaje 138 km tras. Ponad 45 km owych tras to miejsca dedykowane dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi. Warto także pamiętać, że kurort Kaprun – Zell am See dysponuje aż 63 wyciągami i kolejkami górskimi. Z pewnością każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie.

Uroki Salzburga

Wiele osób kojarzy miasto z Mozartem. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to kolebka tego niesamowitego kompozytora. Mieszkańcy są dumni z owego wyjątkowego dziedzictwa, co widzimy już od pierwszych chwil pobytu. Imieniem Wolfganga Amadeusza Mozarta nazwano tu niemal wszystko – od lotniska, przez ulice, restauracje, aż po czekoladki i lokalne dania. W miejscu zamieszkania Mozarta mieści się piękne muzeum poświęcone kompozytorowi i jego najbliższym. Z pewnością warto poświęcić kilka chwil na zwiedzenie tego obiektu.

Pamiętajmy, że Salzburg to piękne, duże miasto, które obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Jedną z nich może być twierdza Hohensalzburg. To najpotężniejsza budowla, która jest jednocześnie wizytówką miasta. Dumnie wznosi się na wzgórzu i króluje ponad wszystkimi zabudowaniami. Historia twierdzy skrywa w sobie wiele tajemnic. Jej początki sięgają XI wieku. Były to czasy ciężkich walk pomiędzy Stolicą Apostolską a Świętym Cesarstwem Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Napięta sytuacja doprowadziła do tego, że ówczesny arcybiskup Salzburga postanowił wybudować ogromne twierdze, które miały umocnić obronę terytorium państwa. Co ciekawe, twierdza Hohensalzburg nigdy nie została zdobyta przez obcych najeźdźców. Dziś jest dostępna do dyspozycji podróżników. Zobaczymy w niej piękne gotyckie komnaty w których często odbywają się imprezy kulturalne. Do ciekawszych wydarzeń należą tu regularnie organizowane koncerty muzyki klasycznej oraz warsztaty artystyczne.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.