Sri Lanka

Turystyczna ucieczka przed zimą – gorące miejsca za rozsądną cenę.

Sri Lanka

Za oknem mróz i śnieg, a my marzymy o przyjemnym, ciepłym i pełnym słońca zakątku. Okazuje się, że ucieczki do rajskich, ciepłych rejonów świata wcale nie muszą zrujnować Naszego domowego budżetu. W tym cyklu artykułów postaram się pokazać miejsca, które możemy odwiedzić za bardzo rozsądne pieniądze.

Pierwszym gorącym miejscem jest Sri Lanka – niewielkie państwo w Azji Południowej, leżące na malowniczej wyspie Cejlon. Sri Lanka jest często określana mianem „łzy Indii”, kryje w sobie wiele tajemnic i rajskich widoków. Podróż do tego kraju może być świetnym pomysłem na udane, pełne atrakcji ferie zimowe. Koszt kilkudniowej wycieczki nie powinien przekroczyć 2 tys. zł.

Pogoda na Sri Lance

To, co cieszy Nas najbardziej na Sri Lance to wyjątkowo atrakcyjna pogoda. Od stycznia do lutego odnajdziemy tam pełne słońce oraz wysokie temperatury – oscylujące w granicach 20-30 stopni. Opady deszczu są bardzo sporadyczne, a temperatura wody na płazach umożliwia bardzo przyjemną kąpiel.

Wyjątkowe atrakcje turystyczne

Sri Lanka oferuje szereg różnorodnych atrakcji. Na sam początek warto zobaczyć piękne plaże, na których możemy wypoczywać, lub uprawiać dowolne sporty wodne. Sama plaża i pełne słońce to dopiero początek podróży. Podróżując po Sri Lance zobaczymy też wyjątkową roślinność, wspaniałe zwierzęta oraz zapierające dech w piersiach widoki nieprzebytej dżungli. Warto podróżować z przewodnikiem, który pokaże nam najciekawsze miejsca (a tych z pewnością nie zabraknie). Wielu podróżników chętnie odwiedza płaskowyż Sigiriya (lwia góra) – wpisana na światową listę UNESCO. Zobaczymy tam ponad 200 metrową skałę, która skrywa w sobie wyjątkowe skarby. Na szczycie znajdują się unikalne pozostałości rezydencji króla Kassapy. Niesamowite malowidła, piękne jaskinie i wyjątkowa sala tronowa zasługują na Naszą szczególną uwagę. Szczyt lwiej góry jest także niesamowitym punktem widokowym. U podnóży znajduje się dziewicza dżungla, oraz małe miasteczko.

Na Sri Lance nie brakuje też obiektów architektury sakralnej. Najważniejszym obiektem jest znana na całym świecie Temple of the Tooth Relict – świątynia reliktu zęba buddy. Nieopodal świątyni mieści się wyjątkowe muzeum kamieni szlachetnych – możemy tam obejrzeć pokaz obróbki klejnotów, który z pewnością zaciekawi podróżników w każdym wieku.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.