Satyra w kościele

Czy zastanawialiście się dlaczego pomimo częstych skandali w Kościele Katolickim, ta wiara nadal ma takie wzięcie? Rozmawiałam z koleżanką, która jest animatorką na przyjęciach dla dzieci. Jak wiemy jest sezon komunijny. Ostatnio prowadziła imprezę  na Pierwszej Komunii gdzie dla gości i dzieci do dyspozycji były kłady, przeloty balonem, strzelnica.

Duszpasterz rodzin z jednej z katedr w Polsce opowiada się za  tzw. „skokami w bok„. Wszystko jest w granicach normy- tłumaczy. Seks przedmałżeński i pozamałżeński jeśli zachowane są środki bezpieczeństwa (antykoncepcyjne) nie stanowi zagrożenia dla rodziny.

Księża do chorych podjeżdżają samochodami, o których nie śniło się nawet najbogatszym biznesmenom w kraju. Cóż ich stać. Molestują ministrantów, osoby niepełnosprawne, dopuszczają się przestępstw. Nie udzielą ślubu, nie ochrzczą lub nie pochowają jeśli się nie zapłaci odpowiedniej kwoty (co łaska, ale nie mniej niż …).

Więc… wróćmy do pytania z pierwszego zdania,  trzeba być ślepym by nie zauważyć, że sakramenty i nasi duchowni to jakieś nieporozumienie. Gdybym miała budować swą wiarę na fundamencie wizerunku księdza katolickiego w Polsce lub powagi np.  sakramentu komunii św. to z marszu stałabym się ateistką. Pomijając fakt, że już jestem 🙂

Zapraszam do lektury:

Oto Kościół Katolicki właśnie:

Ofiara księdza-gwałciciela pozwie Michalkiewicza

Milionowe odszkodowanie dla gwałconej przez księdza?

Ksiądz oskarżony o molestowanie ośmiu dziewczynek z wyrokiem. Duchowny nie pójdzie do więzienia

Proboszcz z Lipia przyznał się do molestowania ministrantów. Usłyszał zarzuty

Skandal w parafii w Białymstoku. Wierni otrzymali oburzające pismo

Pensylwania: Przez 70 lat księża pedofile skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

Był molestowany przez duchownego. Polak mówi wprost: „Papież nas zawiódł”

Szymon z Chodzieży: Mówiłem na spowiedzi, że molestuje mnie ksiądz. Kazali się modlić

Ksiądz przyznał się do molestowania dziewczynek. Chciał, by go zawiesić

Ksiądz-pedofil prosi o 7 lat więzienia. Wojciech G. jest bezczelny?

Ksiądz Wojciech G. oskarżony o pedofilię w Polsce i na Dominikanie przyznał się do zarzutów

Kleryk z zarzutami rozpowszechniania pornografii dziecięcej. Grozi mu 12 lat

Raport o pedofilii w niemieckim Kościele. Tysiące gwałtów

Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce

Ks. Lemański do duchownego. „Odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz”

Kościół za dobrze się ma w Polsce. Przyjdzie czas, że ludziom oczy się otworzą i nowa władza rozliczy grzechy i zbrodnie  księży, którzy teraz są ponad prawem. Ich chciwość, zachłanność zamiłowanie do luksusu, alkocholu, demoralizacji i panienek doprowadzi Kościół Katolicki do ruiny. Księża swoim zachowaniem potwierdzają, że nie ma Boga, a jeśli jest to czasem zamyka oczy i widzi tylko grzechy zwykłych ludzi nie duchownych. Idąc dalej tym tokiem myśli, tacy księża moralizują, upominają grzmiącym głosem z ambon, nie dają rozgrzeszenia … by od razu po mszy zabawiać się z ministrantami, molestować niepełnosprawne dzieci, zapraszać kobiety na plebanię, tudzież rozbijać luksusowe samochody – w końcu to marność.

 

A co na to to religia? Jaka religia !


Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 Komentarz

  1. Księża to filar kościoła, jeśli filary się walą to i kościół. Najdziwniejsze, że księża nadal myślą że mogą być przestępcami i nikt ich nie ruszy a społeczeństwo wszystko wybaczy i rozgrzeszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.