Rasa / The Breed

Rasa” to film z gatunku  dramat / horror. Wyreżyserowany przez Nicholasa Mastandrea na podstawie  scenariusza   Roberta Conte i Petera Martina Wortmann’a powstał w roku 2006.    Dla wytrawnego kinomana fabuła nie przyniesie zaskoczenia. Podsumować ją można jednym słowem : przewidywalna. Film spełnia wszystkie kryteria klasycznej produkcji grozy: młodzi jurni bohaterowie, piękne plenery, koniec świata i oczywiście element śmiertelnego zagrożenia- w tym wypadku nie anakonda, krokodyl czy zombiebobry a PSY.

Młodzi ludzie organizują wypad na bezludną wyspę. Przylatują tam samolotem by odpocząć i zobaczyć jak wyglądają rodzinne włości. Część wyspy dzierżawiła firma, która szkoliła psy. Została zamknięta na skutek epidemii wścieklizny a psy zabite.

Po przybyciu młodzi poznają prawdę o ośrodku: nie  tresowano tu psów i tym bardziej psy nie zaraziły się wścieklizną …

Wśród bohaterów możemy podziwiać min.: Michelle Rodriguez znaną z takich filmów jak: Lost (Zagubieni)  Ana Lucia Cortez, Szybcy i wściekli, S.W.A.T. Jednostka Specjalna, Maczeta etc …

Inteligentne  czworonogi próbują wyprzeć intruzów ze swego terytorium. Filmy grozy mają to do siebie, że reżyser uśmierca wszystkich … no właśnie i to jest film grozy.

Moja ocena 7/10 

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.