Przystanek Woodstock

Już niedługo odbędzie się jubileuszowy XX Przystanek Woodstock. Trudno o nim nie słyszeć, bowiem jest to impreza masowa, nagłośniona we wszystkich mediach i znana na portalach społecznościowych. Przystanek Woodstock posiada swoich najbardziej zagorzałych zwolenników oraz nieugiętych przeciwników. Jedni uznają go za miejsce wyjątkowe inni za „przystanek do piekła”. Jak jest naprawdę? Co tak naprawdę dzieje się na przystanku i jak zachowują się Woodstockowicze? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania, relacjonując wydarzenia z XX Przystanku Woodstock.

Krótka historia

Przystanek Woodstock jest organizowany przez Fundacje Jurka Owsiaka – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oficjalnym celem jest podziękowanie wolontariuszom i osobom, które aktywnie wspierają fundację. W czasie Festiwalu działają cztery ogromne sceny: Duża Scena, Mała Scena, Pokojowa Wioska Kryszny oraz scena Akademii Sztuk Przepięknych. Niezależnie od tego czy to się komuś podoba czy nie, jest to czas fantastycznych doznań muzycznych. W ciągu kilku dni imprezy na scenach gra kilkadziesiąt zespołów z polski i całego świata. Zespoły o światowej renomie przeplatają się z debiutantami, którzy dopiero rozpoczynają profesjonalną karierę muzyczną. Z pośród wszystkich koncertów nie trudno będzie wybrać sobie ten jeden, którego nie zapomnimy przez wiele długich lat.

Pierwszy przystanek Woodstock odbył się w 1995 roku w Czymanowie. Na scenie zagościły największe polskie gwiazdy, które zgromadziły pod sceną ok. 30 tysięcy fanów. Był to ogromny sukces fundacji i samego Owsiaka. Kolejne przystanki zyskiwały coraz większą popularność i ściągały coraz liczniejszą grupę widzów. Od roku 2004 aż do chwili obecnej Woodstock odbywa się przy niemieckiej granicy, nieopodal Kostrzyna nad Odrą. Największy rekord padł w 2011 roku. Na XVII przystanku Woodstock (przy muzyce kultowego Helloween oraz The Prodigy) bawiło się ponad 700 tysięcy widzów.

XX Przystanek Woodstock już za kilka dni

XX Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 31 lipca-2 sierpnia. Na scenie pojawią się znane polskie i zagraniczne zespoły takie jak Piersi, Kapela Ze Wsi Warszawa, Manu Chao La Ventura, Skid Row, Coma czy T. Love. Dla niektórych fanów ciekawostką będzie także koncert Budki Suflera podsumowujący ich jubileusz 40 letniej działalności. Co będzie się działo na tegorocznym przystanku Woodstock? Tego dowiemy się już za kilka dni!

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.