Pomysł na udane wakacje – Rowy

Nadciąga początek wakacji. Niebawem w Polsce zobaczymy pierwsze upalne i bezchmurne dni. Jest to ostateczny czas na wybranie miejsca Naszego wypoczynku. Większość polaków wybiera wakacje w kraju. Warto w tej sytuacji rozważyć wypad do Rowów – niewielkiej, niezwykle malowniczej wsi, która leży w województwie pomorskim. Miejscowość niemal graniczy z Ustką i może być wspaniałą bazą na wakacyjny urlop.

Plaża nudystów

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w Rowach. Droga do plaży nudystów prowadzi wzdłuż malowniczego wybrzeża. U ujścia rzeki Łupawy do Bałtyku, należy iść plażą wzdłuż Słowińskiego Parku Narodowego. Im dalej, tym bardziej dyskretnie. Na plażę co roku przybywają tysiące naturystów. Plaża jest dobrze oznakowana. To wyjątkowo piękne tereny na których można odpocząć, zregenerować siły i zapomnieć o troskach życia codziennego.

Słowiński Park Narodowy

Pomiędzy Rowami a Łebą leży malowniczy Słowiński Park Narodowy. Jest to wspaniała atrakcja dla miłośników przyrody. Park rozciąga się na terenie 18618 hektarów z czego aż 10213 ha zajmują wody. W Parku znajduje się ogromny (największy w Europie) pas ruchomych wydm. Krajobraz przypomina miejscami tereny afrykańskiej puszczy, a jego zwiedzanie może być ciekawostką dla osób dorosłych oraz dzieci. Co ciekawe, przy brzegach znajdują się duże lęgowiska ptaków. Można tam zaobserwować dzikie kaczki, mewy, rybitwy, a także łabędzie. Tereny Słowińskiego Parku Narodowego były zamieszkiwane już od IX wieku. Pierwszymi osadnikami byli pomorscy Słowianie zwani Słowińcami. To od nich wywodzi się nazwa parku. Ciekawi świata podróżnicy powinni odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej. Nie jest to zamknięty obiekt lecz wyjątkowa wystawa rozpostarta na ponad 10 hektarach. W Muzeum Wsi Słowińskiej zobaczymy starosłowiańskie zabudowania, sprzęty rybackie, piece chlebowe oraz podstawowe narzędzia, którymi posługiwali się Słowińcy.

Atrakcje dla starszych i młodszych podróżników

Jedną z głównych atrakcji Rowów jest oczywiście szeroka plaża, która łagodnie schodzi do morza. Nie brakuje tu także innych atrakcji, które potrafią zaciekawić turystów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszy się kolorowa, bajkowa kolejka jeżdżąca po Rowach. Na uwagę zasługuje także cyrk Parada oraz dziecięca scena w parku, w którym prawie zawsze odgrywają się występy i atrakcje dla dzieci. Starszych podróżników być może zainteresują okoliczne zabytki. Jednym z najistotniejszych jest duży kościół wybudowany w połowie XIX wieku. Obiekt stanowi wspaniały przykład budowli neoromańskiej.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.