Narcos – Serial o Kartelu z Medellín

Dzisiaj o serialu, który konkuruje z Breaking Bad. Wielu maniaków serialowych twierdzi, że ta produkcja jest lepsza od tasiemca Vince’a Gilligana. Jestem w połowie pierwszego sezonu, dlatego nie mogę wypowiadać się aż tak jednoznacznie, choć przyznaję, że serial nakręcony przez Gaumont International Television,  w sposób bezprecedensowy ukazuje życie baronów narkotykowych w Kolumbii za czasów Pablo Escobara.

Przez pierwsze odcinki czujemy sympatię do głównego bohatera (Wagner Moura jako Pablo Escobar), widzimy jego wizję nowoczesnej Kolumbii bez biedy i slamsów, który rozdaje miliony dolarów zarobionych na handlu narkotykami biednym. Buduje sierocińce i domy starców jest sympatycznym gościem z przedmieść, który nie wie co robić z kasą więc buduje mit Robin Hooda. Mówimy tu o zyskach z handlu narkotykami w ilościach  rzędu 100 ton kokainy miesięcznie przemycanych do Stanów. Te ilości aż jeżą włosy na głowie.

Od momentu zaangażowania się w politykę Pablo pokazuje swoje  inne oblicze, zabija sędziów, polityków, wysadza samolot, urządza polowania na policjantów – prowadzi wojnę z władzami.

Z rządem Kolumbii współpracują służby ze Stanów CIA i DEA. Agenci depczą po piętach Escobara, ten jednak za każdym razem jest o krok przed nimi, dzięki opłacanym  politykom, policjantom i wojskowym. Łapówki to bagatela milion dolarów za cynk …

Dobrze się ogląda serial, polecam go bo warto.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.