Metody zwalczania szkodników

Chyba nikt nie lubi kiedy jego praca idzie na marne. Szkodniki potrafią być wyjątkowo uciążliwe; pustoszą spiżarnie, magazyny, pomieszczenia produkcyjne, biura, mieszkania i domy. Wiąże się to niejednokrotnie z dużymi stratami finansowymi. Właśnie dlatego warto poznać sposoby zwalczania szkodników. Aby dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej sobie z nimi radzić – zasięgnęliśmy porady fachowców z firmy Inso Tech.

Szkodniki stanowią bardzo poważny problem, zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i firmach oraz obiektach użyteczności publicznej. Specjaliści z Inso Tech zwracają uwagę, że problem szkodników najlepiej jest rozwiązywać możliwie wcześnie, zaraz po jego wykryciu. Często właściciele pomieszczeń liczą, że problem „sam się rozwiąże”. Niestety, takie podejście często prowadzi do eskalacji problemu.

Gryzonie potrafią nie tylko niszczyć żywność, ale również przenosić niebezpieczne dla zdrowia choroby. Zdarza się również, że uszkadzają przechowywaną odzież, niszczą dokumenty a nawet urządzenia elektroniczne. Nie trzeba również nikomu wyjaśniać, jak nieprzyjemne konsekwencje może mieć obecność gryzoni w szkole, urzędzie czy firmie gdy zostanie zauważona przez rodzica, petenta lub klienta. Właściciel lub dyrektor mogą wówczas ponieść konsekwencje nie tylko finansowe, lecz także w niektórych przypadkach prawne.

Oto podstawowe sposoby pozbywania się szkodników:

– Fumigacja (gazowanie) obiektów. Jest to najbardziej skuteczna metoda zwalczania wszelkiego typu szkodników owadzich, roztoczy oraz gryzoni. Niszczy wszystkie fazy rozwojowe szkodnika, zarówno w obiekcie jak i wewnątrz rozmaitych materiałów, takich jak na przykład drewno. To dlatego profesjonalna fumigacja przeprowadzona przez firmę zawsze jest znacznie skuteczniejsza, niż amatorskie stosowanie wszelkiego rodzaju preparatów, które przynosi zwykle skutek jedynie na krótką metę. Fumigacja to usługa w którą naprawdę warto zainwestować, ponieważ rozwiązuje ona problem i przynosi długofalowe skutki w postaci pozbycia się szkodników.

– Areozolowanie. Może być przeprowadzanie zimną lub gorącą mgłą. Metoda polega na wytwarzaniu przez specjalne agregaty mgły zawierającej środek dezynsekcyjny. Jest to stosunkowo prosta metoda, dobrze sprawdzająca się w pustych halach i magazynach. Jej zastosowanie nie wymaga dłuższych przerw w pracy firmy, ponieważ całość czynności można zamknąć w około dwóch dniach. Mobilne agregaty umożliwiają dokładne zdezynsekowanie wszystkich zakamarków.

– Metoda termiczna. Temperatura otoczenia ma kolosalne znaczenie dla owadów i roztoczy, gdyż nie posiadają one „własnej” temperatury jak ma to miejsce np. w przypadku ssaków. Owady oraz roztocza mogą żyć i funkcjonować jedynie w pewnych określonych przedziałach temperatur. Poza nimi giną lub zostają unieruchomione. Stosowanie metody termicznej polega na krótkotrwałym (12 do 24 godzin) nagrzaniu pomieszczenia lub produktów do temperatury około 60 stopni Celsjusza, a następnie schłodzeniu. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i przynoszący dobre rezultaty, zwłaszcza w miejscach takich jak silosy zbożowe, browary, fabryki tytoniowe, wytwórnie pasz itp.

W celu wybrania najlepszej metody zwalczania szkodników najlepiej poprosić o radę specjalistów. Z pewnością warto zajrzeć na stronę firmy Inso-Tech: www.inso-tech.com.pl.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.