Kamienny Las Lunanu

Podróżując po całym świecie poszukujemy wyjątkowych, najbardziej niesamowitych miejsc, które wzbudzą w Nas zachwyt i zdziwienie. Jednym z takich miejsc z całą pewnością jest kamienny las Lunanu. To wyjątkowe miejsce położone jest w południowej części Chin, a dokładniej w prowincji Yunnan. Niesamowita rzeźba terenu jest tu główną atrakcją turystyczną, która intryguje wielu podróżników, poetów, malarzy i badaczy naukowych.

Czym jest kamienny las Lunanu

Kamienny las Lunanu to setki kamiennych, kresowych skał, które wyglądają jak zastygłe, kamienne drzewa. Majestatyczne iglice to pozostałość po skałach wapiennych, które popękały i zostały wypłukane przez masywy wodne. Taki widok może i nie jest jedyny na świecie, ale kamienny las Lunanu jest z pewnością największy. Zajmuje powierzchnię ponad pięciu kilometrów, a najwyższe iglice osiągają 48 metrów wysokości. U podnóży Lunanu rośnie wyjątkowa roślinność, która tylko dodaje uroku całemu miejscu. W niektórych miejscach zobaczymy gęste zarośla, w innych małe drzewa, a w jeszcze innych urokliwe polanki. Teren jest bardzo różnorodny i ciekawy. W lecie kwitną tutaj piękne, dorodne kamelie, które tworzą ogromne, różowo czerwone place. Uroku lasom Lunanu dodaje także połączenie kwarcu oraz miki. W promieniach słońca rozświetlają ogromne skały i nadają im wyjątkową barwę.

Inspirująca kraina marzeń

Majestatyczne iglice od wielu stuleci były wspaniałą inspiracją dla malarzy, poetów, a także dla entuzjastów sztuki. Pierwszy tekst poetycki mówiący o lesie Lunanu pochodzi już z trzeciego wieku Naszej ery. Nic w tym dziwnego, bowiem bajkowe zakamarki kryją wiele wyjątkowych widoków oraz nieodkryte po dziś tajemnice. Niektóre formy górskie przypominają drzewa, inne miecze, jeszcze inne postacie i zwierzęta. Wielu badaczy uważa nawet, że las Lunanu jest prawdziwą kolebką cywilizacyjną. Według nich, to w górach Yunnan zamieszkiwali pierwsi jaskiniowcy. Co prawda, teren lasu Lunanu należy dziś do wyjątkowego parku narodowego o nazwie Lunan Shilin. Mimo to, możemy tam czasem zobaczyć badaczy oraz archeologów, którzy próbują odkryć nowe tajemnice kamiennych drzew.

 

FOTO: 由无法识别作者。根据版权声明推断作者为Chenyun~commonswiki。 – 无法识别来源。根据版权声明推断为其自己的作品。,CC BY-SA 2.5,https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=503816

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.