Kadyks – czarujący kawałek Hiszpanii

Kadyks jest bajecznie pięknym miastem położonym w południowo- zachodniej Hiszpanii, a dokładniej w regionie Andaluzji. To wyjątkowe, tętniące życiem miejsce, które co roku przyciąga turystów z całej Europy. Z pewnością niemożna się tam nudzić, a pobliskie atrakcje potrafią zaspokoić oczekiwania każdego podróżnika.

Ciekawe atrakcje

Miasto zachwyca swym wyjątkowym wyglądem już od pierwszych chwil pobytu. Droga do miasta prowadzi przez duży most, z którego widać pobliskie zabudowania i dalekomorskie statki. Widok jest atrakcją samą w sobie.

Przed rozpoczęciem zwiedzania warto zaopatrzyć się w aktualny plan miasta. Co prawda w Kadyksie trudno jest się zgubić, jednak plan pomoże nam znaleźć najciekawsze place, zabytki i ogrody.

Na szczególną uwagę zasługuje stara część miasta, kryjąca w sobie najpiękniejsze atrakcje. Na starym mieście znajduje się bardzo popularny hotel Parador Atlantico, który oferuje otwarty widok na ocean. Warto przynajmniej przejść się pobliską okolicą i zobaczyć historyczne zabudowania. Nieopodal hotelu możemy zobaczyć cudowny park Parque Genoves. To niesamowite miejsce, w którym odetchniemy od tłumu oraz wypoczniemy w wyjątkowej atmosferze. Podczas podróży po wąskich i krętych uliczkach Kadyksu warto poruszać się pieszo. Dzięki temu zobaczymy i usłyszymy znacznie więcej, a zwiedzanie stanie się wspaniałą okazją do zapoznania się z regionalnymi tradycjami.

Miasto tętni życiem. Podczas zwiedzania nie należy się spieszyć. Piękne plaże, ogrody i cudowne widoki aż proszą, by poświęcić im chwilę swojej uwagi. Podróżując po mieście warto wstąpić do kościołów Oratorio de San Felipe Neri i Oratorio de la Santa Cueva. To jedne z najwspanialszych zabytków miasta, kryjące w sobie wyjątkowe dzieła – freski namalowane przez samego Francisco Goye.

Ciekawą atrakcją są też XVII wieczne mury obronne połączone z majestatyczną bramą Puerta de Tierraoraz. Co ciekawe, brama jest oznaczona przepięknym herbem Kastylii, a po jej bokach znajdują się rzeźby dwóch patronów miasta – św. Germanusa oraz św. Serwandusa.

Wartą uwagi atrakcją turystyczną jest także unikatowe muzeum miejskie – Museo de Cadiz. W jego wnętrzu możemy poznać bogatą historię miasta oraz zapoznać się z wyjątkowymi dziełami stworzonymi przez Rubensa, Murilla i Zurbarána.

Dokładne zwiedzanie miasta z pewnością zajmie nam kilka dni. W wolnych chwilach możemy wypoczywać na pięknych plażach, które oferują szereg atrakcji wodnych. Podróż do wrót Kadyksu może być wspaniałym pomysłem na udane wakacje.

foto: A. i M. Babaryko

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.