Jak przygotować się do wyjazdu na wakacje

Kierunek: Góry

Zima powoli daje za wygraną, jeszcze tylko kilka miesięcy i nadejdzie czas na upragnione wakacje. Teraz jest najlepszy czas, by zaplanować swoją podróż, a następnie dobrze się do niej przygotować. Dobry plan będzie gwarancją świetnej zabawy oraz wspaniałych, wakacyjnych przeżyć.

Wakacje w górach

Góry są bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym, przyciągają szczególnie miłośników aktywnego wypoczynku. Warto się dobrze przygotować do takiego wyjazdu, naszykować odpowiedni sprzęt, zgromadzić odzież i poprawić swoją kondycję.

Podstawa: wygodne buty i plecak

Wygodne buty są najważniejszym elementem Naszego wyposażenia. Dotyczy to wszystkich wyjazdów w góry – niezależnie od regionu czy kraju do którego się wybieramy. Kupmy dobre jakościowo obuwie, przystosowane do górskich wędrówek. Dobrze będzie je wcześniej lekko rozchodzić, by nie nabawić się podrażnień skóry podczas wakacji. Jeśli planujemy pokonywanie długich szlaków, kupmy buty o numer większe. Przed wyprawą będziemy mogli założyć grube skarpetki, które zapobiegną otarciom. Po zakupie butów przystąpmy do wybrania odpowiedniego plecaka. Jego pojemność powinna być uzależniona od Naszej wagi oraz celu podróży. Na krótkie spacery po górach z pewnością wystarczy plecak o pojemności 30l. Jeśli chcemy podróżować po górach ze śpiworem i wyżywieniem lepiej będzie kupić plecak o pojemności 50l. Mężczyźni mogą sobie pozwolić także na plecak o pojemności 80l – jednak będzie on ciężki i może utrudniać podróż. Pamiętajmy też, że każdy plecak do podróży po górach powinien posiadać pas na klatkę piersiową. Dzięki temu jego ciężar będzie lepiej rozłożony, a piesza podróż stanie się bardziej komfortowa.

Przygotowanie kondycyjne

Przygotowanie kondycyjne jest bardzo ważne jeśli planujemy pokonywanie długich i wyczerpujących szlaków górskich. Warto się do nich przygotować, zaczynając kilka miesięcy przed planowaną wycieczką. Dzięki temu poprawimy kondycje swoich mięśni, a co za tym idzie – będziemy lepiej przygotowani do naszych aktywnych wakacji. Mięśnie naszych nóg wzmocnią się poprzez regularne bieganie, Nordic Walking lub przez jazdę na orbitreku. Dodatkowo możemy przynajmniej raz w tygodniu chodzić na basen. Pływanie poprawia wydolność organizmu i wzmacnia wszystkie najważniejsze mięśnie Naszego ciała.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.